csütörtök 19 október 2017 - 10:25:02

A másodosztályú bajnokságban nyert a Vác focicsapata, Monoron versenyeztek a váci úszók.

A Merkantil Bank Liga NB II-es labdarúgó bajnokság 13. fordulójában, a III. Kerületi TVE pályáján a Vác csapata a Békéscsaba együttesét fogadta. A mérkőzés első komoly lehetőségére 20 percet kellett várni, azonban megérte, hiszen ez a vezetés megszerzését jelentette csapatunk számára. Ekkor Nagy Richárd passzolta középre Balajtinak a labdát, aki 12 méterről, kapásból, gyönyörű mozdulattal a kapu bal alsó sarkába lőtte azt. Hat perccel később már kettővel vezetett csapatunk: Gulyás baloldali szögletét középen, 6 méterről Króner fejelte a dermedt kapus mellett a jobb alsó sarokba. A 37. percben egy átlövés góllal szépített a vendégcsapat, amikor is Birtalan 22 méteres, lapos lövése utat talált Halasi kapujának bal alsó sarkába. A második játékrészben a szép játék héttérbe szorult. Ugyan a csabaiak birtokolták többet a labdát, fölényben futballoztak, így összességében egy rendkívül harcos mérkőzésen 2-1-re nyert a Vác a Békéscsaba ellen.

A Pest megyei Úszó Csapatbajnokság 2. fordulójára Monoron került sor. A versenyen részt vett a Váci Vízmű SE és a Váci Ifjúsági SE csapata is. A Vízműves sportolók közül nyert Kovacsics Márk 100 méter gyorson, és 100 méter pillangóúszásban, Dapsy Hanna és Varsányi Réka 50 méter mellen, Tilinger Hunor 50 méter mellúszásban, valamint a 4x50 méteres mix vegyesváltó, melynek tagja volt: Ladjánszki Zsófia, Fellinger Zsombor, Dapsy Hanna és Kovacsics Márk. Második helyezést 7-en értek el. A VISE sportolói közül győzött Bálint Attila 200 méter gyorson, ezen kívül egy 2., és kettő 3. helyezést szereztek a váci úszók.