csütörtök 07 december 2017 - 08:50:28

Bajnoki címet nyert a Dunakanyar Forte szektorlabda csapata, Szombathelyen úsztak a Váci Vízműves versenyzők

Véget ért a szektorlabdázók idei csapatbajnoksága. Az ebben az évben újjáalakult Dunakanyar Forte Asztali Labdarúgó Club csapata a harmadosztályból kezdte meg szereplését. A négyszeres BL-győztes csapat egyetlen célja a feljutás lehetett, aminek megfelelően a váci csapat szezonbeli összes mérkőzését megnyerve végzett a bajnokság élén. A Szathmáry Károly, Laczkó Balázs, Demény Zoltán és Kollár Tibor alkotta Vác a Kecskemét csapatát megelőzve nyerte az NB3-at. Szintén az NB3-ban szerepelt a Forte gödi szakosztálya. Pozsonyi József, Baross Gábor, Cserey László, Dobos Attila, Nagy Péter és Balizs Benedek nagyot küzdöttek, amellyel a harmadik helyre értek oda, mindössze három ponttal lemaradva a még feljutó Kecskeméttől. A váci gombfocisok ezzel megtették az első lépést az NB1-es tagság felé. Jövőre a másodosztály megnyerése a cél.

Szombathelyen a XVI. Claudius Kupa országos úszóversenyen ott voltak a Váci Vízmű Sportegyesület versenyzői is. A csapat legsikeresebb versenyzője Kovacsics Márk volt, aki 200 és 400 méteres gyorsúszásban egyaránt nyert, 100 méter gyorson és 200 méter pillangó úszásban 3., 100 méter pillangón pedig az 5. helyen végzett. Dapsy Hanna 200 méter háton 5., 100 méter hátúszásban és 100 méter mellen 6. lett. Fellinger Zsombor 100 méter mellúszásban a 7. helyen végzett.