csütörtök 08 február 2018 - 08:10:09

Sorra játsza edzőmérkőzéseit a Vác FC labdarúgó csapata, fedett pályán versenyeztek a Reménység atlétái, egy váci úszó is bekerült a Héraklész válogatott keretbe.

A Vác FC másodosztályú labdarúgó csapata javában készül a bajnoki folytatásra. A fiúk az edzések mellett sorra játszák az edzőmérkőzéseket. A Dunaharaszti MTK ellen az első félidőben már 3 gólos előnyt szereztek Nagy Tibor fiai, akik végül 4-0-ra nyertek. Az első osztályú Puskás Akadémia elleni találkozón már az első félidőben megszerezte a vezetést az NB I-es alakulat. A 2. félidőben aztán Nagy Tibor több helyen változtatott. Ekkor már kapkodóvá, pontatlanná vált a játékuk, többet hibáztak, és hibáikat könyörtelenül kihasználta a felcsúti csapat. Puskás Akadémia – Vác 5-0. A III. Kerület elleni mérkőzésen két ellentétes félidőt láthattak a nézők. Az első félidőben remek játéknak köszönhetően gyorsan megszerezték a vezetést, illetve több szép akciót vezetve a félidő végére sikerült háromgólosra növelniük az előnyüket a váciaknak. A második félidőben tíz percen belül összehoztunk egy öngólt, illetve egy a védőkön megpattanó lövés is utat talált a kapunkba. Az egy gólosra apadt előnyünket a félidő hátralévő részében ledolgozta a hazai csapat és kiegyenlített. III. Kerületi TVE – Vác 3-3.

A Fedettpályás Serdülő Atlétikai Országos Bajnokságon ott voltak a Váci Reménység Egyesület sportolói is. A versenyzők közül 60 méter gátfutásban futamában 7. lett Szegner Kitti, és Berczelly Réka is, a 6. helyen végzett Fedor Veronika; 10. lett Kareczki Petra 60 méter gátfutásban és a 18. helyen zárta a versenyt Fedor Veronika ötösugrásban.

Befejezésül a szívemhez oly közel álló sportágról és sportolóról egy szuper hír. A Magyar Úszó Szövetség közzé tette a 2018-as évre érvényes válogatott keretek névsorát. A junioroknál a Héraklész Bajnok keretbe került a Váci Vízmű Sportegyesület versenyzője, Kovacsics Márk.