hétfő 12 február 2018 - 09:17:13

Egy találattal kapott ki Érden a Vác női kézilabda csapata a Magyar Kupában, nyolc gól esett a váci labdarúgó csapat edzőmérkőzésén.

A női kézilabda Magyar Kupa ötödik fordulójában az Érd 26–25-re legyőzte hazai pályán a GVM EUROPE Vác csapatát, ezzel kiharcolva a négyes döntőbe jutást. A két NB I-es csapat nagy harcot vívott a final fourért. Váci góllal kezdődött a találkozó, majd a hazaiak elléptek 2 találattal. Sikerült a mieinknek a 8. percre az egyenlítés, de ezt követően újra az Érd percei jöttek, akik 11-7-re is vezettek már. A váciak nem adták fel és a 28. percre utolérték vendéglátóikat. A második félidőt 2 gólos előnnyel kedte az Érd és ehhez gyorsan még 3-at hozzátettek az első percekben. A váciak zsinórban lőtt 3 góljukkal válaszoltak erre, majd a 44. percre ismét sikerült az egyenlítésük. Az 51. percben a mérkőzésen először a váciaknál volt az előny. A hajrá izgalmasan alakult, mivel az Érd egy gólos előnyt szerzett, majd emberhátrányban is sikerült az egyenlítésünk. Az utolsó 100 másodpercben újabb hazai gól született, de mi már nem tudtunk betalálni a hazaiak kapujába. Ezzel csapatunk nem jutott a Magyar Kupa 4-es döntőjébe. Játékosaink közül Szouza 7 és Hámori 5 góllal volt a legeredményesebb.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság rajtjára készülő Vác FC csapata újabb edzőmérkőzésen van túl. A fiúk az első osztályban szereplő Balmazújváros vendégei voltak. A végig jó iramú, fordulatos mérkőzésen a 22. percben Zsolnai szerezte meg csapatunknak a vezetést, 4 percel később Nagy Richárd góljával tovább növeltük előnyünket. Sajnos a folytatásban 3 hazai gól született. A szünet után Borvető találatával kiegyenlített csapatunk, de a 77. percben ismét hátrányba kerültünk. A váciak mentek előre és erőfeszítéseiket a 90. percben siker koronázta, amikor Borvető újabb góljával kiegyenlítettünk. Egy fordulatos mérkőzésen: Balmazújváros – Vác 4-4.