kedd 20 február 2018 - 09:08:39

Két góllal kapott ki a Vác női kézilabda csapata hazai pályán, sok gólt hozott a váci labdarúgók utolsó felkészülési meccse.

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokságban: GVM EUROPE Vác – Kisvárda 23-25. Nagyon rossz kezdést követően 0-3-ról felállt csapatunk és a 9. percre utolérte a vendégeket és sikerült az egyenlítés. Sajnos 4-4 után újra a kisvárdaiak szereztek előnyt, majd fordítottunk és a 14. percben a találkozón először és utoljára a hazaiak vezettek 7-6-ra. A folytatásban, zsinórban 4 találatot kaptunk és a szünetre 2 gólos előnnyel mehettek a kisvárdaiak. A fordulást követően gyorsan 4 lett a különbség, de újra feltámadt csapatunk és a 44. percre kiegyenlítettünk. Védekezésben nem volt kemény a falunk, támadásainkban pedig sokat hibáztak játékosaink, így újra hátrányba kerültünk, melyet a lefújásig nem tudtunk behozni, így maradt a 2 gólos vereség. Csapatunkból Lakatos Rita 5 góljával volt a legeredményesebb játékosunk.

A Vác FC NB II-es labdarúgó csapata utolsó felkészülési mérkőzésen, Óbudán az NB III-as bajnokságban szereplő Rákosmente együttese ellen lépett pályára. Remekül kezdtük a mérkőzést, hiszen Balajti és Durso góljaival már a 8. percben kétgólos előnyben voltunk. Az egész mérkőzésen a labdát sokat birtokolva, lendületesen, sok helyzetet kidolgozva játszott csapatunk. Panaszra nincs ok, hiszen remek helyzetkihasználással hat gólt rúgtunk, miközben csak egyet kaptunk, azt is büntetőből. A további váci gólokból Zsolnai 2, Varga és Görgényi 1-1 alkalommal vette ki részét.

A Vác FC eddig 4 új labdarúgóval kötött szerződést. A negyedik igazolás Kiliti Róbert. A korosztályos balhátvéd az NB I-ben szereplő Paksi FC együttesétől fél évre kölcsönbe kerül csapatunkhoz. Az 1999-ben született Róbert Veszprémben kezdett el futballozni, majd innen Győrbe az ETO akadémiájára került. A Győr felnőtt együttesében 2016-ban egy győztes Debrecen elleni kupamérkőzésen mutatkozott be. Az ETO zöld-fehér dresszében tíz NB III-as, két NB II-es és három kupameccsen lépett pályára a felnőttek között. Róbert Győrből a téli átigazolási időszakban került Paksra, ahol három és fél évet írt alá, ebből az első fél évet csapatunknál tölti kölcsönben.