kedd 15 május 2018 - 09:43:46

Megkapta a licencet a Váci Labdarúgó Kft, fontos győzelmet arattak a váci futsalosok az Újpest ellen.

A Magyar Labdarúgó Szövetség Elsőfokú Licencadó bizottsága az április 26-i ülésen nem került jóváhagyásra a Vác FC licenckérelme. Így az alapeljárásban meghatározottaknak megfelelően május 4-ig pótolhatták a hiányzó dokumentumokat. A május 7-i ülésén elbírálta a 2018/19. évi Nemzeti elsőosztályú és Nemzeti másodosztályú Licenckérelmeket. A Bizottság a sportszervezetek által benyújtott dokumentumok értékelését követően a Vác Futball Club számára NB II-es licenc megadása mellett döntött.

Az NB II-es futsal bajnokság Keleti-csoportjának alsóházi 7. fordulójában:
Újpest FC 220 Volt – Vác Futsal SE 4-5. A hazaiak szerezték meg a 6. percben a vezetést, majd a váciak percei következtek, mert előbb a 13. percben Sisko Manó góljával egyenlített a csapat, majd a 16. percben Hirt Gergely volt eredményes. Tovább nőtt előnyünk, mert a következő támadásunknál Halász Bence is betalált a hazaiak kapujába. A szünet után 3-1es váci vezetéssel kezdődött a játék. És jól folytatódott, mert a 22. percben Halász Bence ismét gólt szerzett, de 5 perc múlva is ő örülhetett, mert az 5. találatunkat is a váci játékos szerezte. A hátra lévő időben már csak hazai gólok születtek, de szerencsére egy gólt sikerült megtartani előnyünkből és megnyerni a találkozót.