csütörtök 24 május 2018 - 09:05:30

A váci női kézilabda csapata nagy csatában döntetlent ért el a Dunaújváros ellen, kiosztották az EHF mesteredző bizonyitványokat, döntetlen eredmény született a Vác-Budaörs bajnoki focimeccsen

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokságban: GVM EUROPE Vác – Dunaújváros 29-29. A mérkőzés elején gyors két góllal nyitottak a vendégek, de a váciak gyorsan fordítani tudtak. Előnyük nem tartott sokáig, mert előbb kiegyenlítettek a dunaújvárosiak, majd elléptek 2 góllal. Védekezésünk nem volt hatékony, így ez a különbség megmaradt a szünetig. A fordulást követően még mi csak egy gólt lőttünk, a vendégek 4-et. Az öt gólos hátrány annyira váratlan volt, hogy a szurkolók is percekre csendben figyelték az eseményeket. A 49. perctől nagy hajrába kezdett a Vác, szorosan és keményen védekeztek játékosaink és az elfáradó újvárosiak ellen biztosan értékesítették helyzeteiket. Ennek köszönhetően az 58. percre kiegyenlítettünk és a lefújásig még mindkét oldalon született egy-egy találat, így maradt a döntetlen. A váciaktól Kovács Patrícia 10, Kácsor Gréta 6 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Véget ért a Magyar Kézilabda Szövetség Nemzetközi Edzőképző Központjának újabb EHF-mesteredző képzése, melynek zárásaként 20 magyar szakember vehette át a legmagasabb képesítést jelentő okmányt. A bizonyítványosztó ünnepségen, amelyen a végzett hallgatók mellett Mocsai Lajos, az MKSZ tiszteletbeli elnöke, a Testnevelési Egyetem rektora, Dr. Kersch Ferenc, az MKSZ főtitkár-helyettese, Dr. Marczinka Zoltán, a NEK igazgatója, valamint Kovács Péter, az EHF Módszertani Bizottságának oktatásért felelős tagja értékelte a képzést és adta át a biztonyítványokat. A frissen végzett magyar EHF-mesteredzők között van a Váci KSE volt trénere Gúnya Péter, és a váci női csapat vezetőedzője Szilágyi Zoltán is.

Az NB II-es labdarúgó bajnokságban: Vác – Budaörs 1-1. A találkozó első játékidejében a Budaörs, a másodikban pedig a Vác veszélyeztette több támadással a kaput. Az első félidőben büntetőhöz jutott a Budaörs csapata, melyet Czvitkovics értékesített. A szünet után a 61. percben Zsolnai ugratta ki középen Balajtit, aki a kapusra vezette a labdát, majd egy csel után az üres kapuba gurította egyenlítő gólunkat, ezzel kialakítva az 1-1-es döntetlen végeredményt.