kedd 25 szeptember 2018 - 08:59:52

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokságban a Vác csapata nagyarányú győzelmet aratott a Békéscsaba ellen, a másodosztályban a férfiaknál a Győr nyert a Váci KSE vendégeként.

Az első osztályú női kézilabda bajnokságban: GVM Europe Vác – Békéscsaba 43-21. Vendég góllal indult a találkozó, majd fordítottak a váciak és megléptek 3 találattal. A folytatásban folyamatosan nőtt a különbség és a szünetig 11 gólos előnyt szereztek a hazaiak. A pihenő után egy 6-0-s szériával kezdett a Vác, majd a folytatásban is potyogtak a gólok. A 46. percben már 20 találat volt a csapatok között a váciak javára, a végén pedig 43-21-re nyert a Dunaparti gárda. Csapatunkból Souza és Radoszavljevics egyaránt 9-9 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A másodosztályú bajnokságban először lépett pályára hazai közönség előtt a Váci KSE férfi kézilabda csapata. Ellenfelük a Győri ETO-SZESE gárdája volt. Nagy rohanással kezdődött 400 néző előtt a találkozó. Ebből a váciak jöttek ki rosszul, mert a vendégek megléptek 2 góllal. Az 5. perc hozta meg az első hazai találatot, majd még egyet és ezzel kiegyenlített csapatunk. Innentől fej-fej mellett haladtak a csapatok a 15. percig. A félidő felétől sok hiba jött a váciak játékába és a győriek ezt kihasználva megléptek 3 góllal és ezt a szünetig meg is tartották. A fordulás után is 1-3 gólos volt a Győr előnye, majd a hajrában öttel is vezetett már a zöld-fehér alakulat. Játékosaink nem találták a kaput, lövéseik célt tévesztettek, így nem sikerült a bravúr, és a rivális vendégek 30-26-ra nyertek. Csapatunkból Antal 6, és Holpert 4 góllal volt a legeredményesebb játékos.