hétfő 08 október 2018 - 08:15:37

Győrben játszott és kapott ki a Vác élvonalbeli női kézilabda csapata, az NB II-es labdarúgó bajnokságban a váciak egy gólos vereséget szenvedtek

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokságban hétközben Győrben lépett pályára a GVM EUROPE Vác csapata. A Bajnokok Ligája címvédője ellen jól kezdtek a váciak, akik a 10. percben először, de utoljára is megszerezték a vezetést. A folytatásban gyors gólokkal fordítottak, majd elhúztak Görbicz Anitáék. A szünetre 7 gólos előnnyel mehettek pihenőre a hazaiak. A fordulást követően a gyors győriekkel nem tudták a váciak felvenni a ritmust és ha lassan is, de nőt a csapatok közötti különbség. A 46. percben 10 gól volt a különbség a hazaiak javára. A hátralévő időben felváltva estek a találatok és a mérkőzés végére alakult ki a legnagyobb, 11 gólos különbség a Rába-partiak javára. Győr – Vác 41-30. A váci csapatból Souza 5, Helembai, Jovetics, Kácsor és Szondi egyaránt 4-4 gólt lőve volt a legeredményesebb játékos.
A találkozó 45. percében Kuczora Csenge a váci akció során felugrott és a levegőben meglőkték. Rosszul ért talajt és a lábán súlyos sérülést szenvedett. A váci fiatal játékosra minden bizonnyal több hónapos felépülés vár.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság 11. fordulóját játszották le hétközben. A Vác FC csapata a Vasast fogadta a III. Kerületi pályán. A találkozó első perceiben a váciak előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, de ezek kimaradtak. Magára talált a Vasas és ők is több helyzetig eljutottak, de a befejezésbe hiba csúszott. A 31. percban Zsolnai 17 méteres, erős szabadrúgása a felső lécről pattant a kapu fölé! Az 58. percben Halasi óriási hibája után megszerezte a vezetést a Vasas. Dlusztus adta haza a labdát kapusunknak, aki röviden emelte ki a játékszert, a labda közelében álló Balajti pedig 18 méterről, kapásból a hálóba emelt. A bekapott gól után a Vác irányította a játékot, és sorra dolgozta ki a helyzeteket. A 81. percben Zsolnai 20 méteres szabadrúgásába Bese úgy ért bele, hogy a kezéről a felső kapufára pattant a labda, onnan pedig a játéktéren túlra! A végeredmény: Vasas – Vác 1-0.