hétfő 15 október 2018 - 10:16:53

Nagy csatában nyert a Vác női kézilabda csapata a Kisvárda ellen, 12 gól esett a Vác Deákvár csapatának megyei bajnoki labdarúgó mérkőzésén.

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokság hétközi fordulójában: GVM EUROPE Vác – Kisvárda 25-24. Vendég góllal kezdődött a találkozó, melyre a váciak hárommal válaszoltak. A félidő felére 4 gólos előnyt szerzett a hazai együttes, amely ebben az időszakban remekül védekezett és fontos gólokat szerzett. A kisvárdaiak sokat szabálytalankodtak, amelyekért többször kiállításokat kaptak. Lassan elkezte lefaragni hátrányát a vendég együttes, amely a 29. percre 13-13-nál utolérte a váciakat. Az utolsó másodpercekben Diószegi góljával egy gólos előnnyel zárult a félidő. A szünet után felváltva estek a gólok, egy-két találatnál többel most nem tudott vezetni a Vác. Az 50. percben fordítottak a vendégek, majd 2 gólos előnyt szereztek. A hajrában Kácsor és Souza találataival és Arenhardt védéseivel megfordította a váci együttes az állást és végül nagy csatában nyerte meg a mérkőzést. Csapatukból Hámori 6 és Souza 5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A Pest megyei első osztályú labdarúgó bajnokságban: Tápiószecső – VS Dunakeszi 0-1. A másodosztályban: Pécel – Göd 1-1, Piliscsaba – Veresegyház 1-1, Kisnémedi – Leányfalu 3-2 és Valkó – Vác Deákvár SE 6-6. A harmadosztályban: Püspökszilágy – Szob 4-3, KDSE Váci Reménység – Szigetgyöngye 3-1, Erdőkertes – Pilisszentiván 0-2, Vácduka – Püspökhatvan 0-6, Csomád – Vácrátót 3-1, Kismaros – Kartal 0-1 és Nagymaros – Üröm 7-0. A negyedosztályban: Vác Deákvár II. – Galgagyörk 0-5, Bernecebaráti Kemence – Penc 6-4, Kóspallag – Váchartyán 0-3, Őrbottyán – Sződ 1-3, Letkés – Zebegény 0-8, és Szokolya – Márianosztra 4-2.

A Váci Kajak Kenu Sportegyesület versenyzője Kiss Ádám is indul a Buenos Airesi Ifjúsági Olimpián. Kiss Ádám a fiú kajakosok mezőnyében első helyen jutott ki az európai versenyzők közül az olimpiára. Szombaton magyar idő szerint 15 óra 30 perckor kezdi meg szereplését, melyet élőben a - on lehet követni.