kedd 13 november 2018 - 09:19:02

Nagy csatában nyert a Váci KSE férfi kézilabda csapata a Nagykanizsa ellen, 3 érmet nyertek a Reménység gerelyesei, Boronkay sikerek a duatlon diákolimpia döntőjében.

A másodosztályú férfi kézilabda bajnoki mérkőzésen: Váci KSE – Nagykanizsa 29-27. A találkozó első percei a kapusoké volt, akik mindkét oldalon nagyokat védtek. Az első tizenöt percben kevés gól született, de ekkor már 2 találattal vezettek a váciak. A folytatásban is megmaradt ez a különbség és a 20. percben időt kért a nagykanizsai edző. A hazai gárda tovább növelte előnyét, majd egy kihagyott büntetőt követően a vendégek percei jöttek, akik a 4 gólos hátrányukat behozták és kiegyenlítettek. Az utolsó percek a váciaké volt, akik végül két gólos előnyt szereztek a szünetig. A fordulást követően a második játékrész közepére 6 gólos lett Tyiskovék vezetése. A kanizsa Tóth Károly vezérletével nagy rohamba kezdett és lépésről-lépésre dolgozta le hátrányát, de a mérkőzés végére 2 gólt megőrzött előnyéből a Váci KSE és nyerte meg az összecsapást. Csapatukból Holpert 7, Stranigg és Kállai 6-6 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A Vedac Dobóakadémia Évadzáró dobóversenyén ott voltak a Váci Reménység Egyesület versenyzői is. A serdülők gerelyhajításában 2. lett Jancsik Martin 56 méter 86 centiméteres dobással. Az újonc korosztályban nyert Bényi Dániel 49 méter 81 centiméteres dobással és 2. lett Ragács Róbert Zoltán 43 méter 3 centiméteres eredménnyel. A győztes edzője: Magyari József.

A Duatlon Diákolimpia Országos Döntőjét Marcaliban rendezték meg. A váci iskolások közül a 6. korcsoportban a leányoknál 3. lett Sebők Rebeka Adrienn, 4. helyen végzett Zsíros Janka és a 9. helyet szerezte meg Megyeri Boglárka. mindhárman a Boronkay diákjai. Az 5. korcsoportos fiúknál csapatban nyert a Zoboki Zoltán, Ujhelyi Mihály, Bíró Dominik, Báthory Dániel összeállítású Boronkay György Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnázium csapata. A leányoknál az első helyen végzett a Kas Natália Luca, Horányi Dóra, Gönczöl Laura, Illés Panna alkotta Boronkay csapata.