csütörtök 11 április 2019 - 08:38:49

A Siófok ellen nyert a váci focicsapat, a futsalosok az Üllő csapatától kikaptak.

Az NB II-es labdarúgó bajnokságban: Vác – Siófok 2-1. Nem indult jól a mérkőzés a hazaiaknak, hiszen a vendégcsapat már a 10. percben megszerezte a vezetést. Szabó Norman kapott sárga lapot Szakály Dénes fellökéséért. A szabadrúgást a tizenhatos jobb sarkától Magasföldi tekerte kapura, a bal felső sarok elől Halasi még bravúrral kiütötte a labdát, érkezett viszont Szakály Dénes és három méterről kapuba bólintott. A bekapott gól szerencsére nem törte meg a csapatot. Az erőfeszítésüket a 33. percben siker koronázta. Kákonyi bal oldali szabadrúgását Görgényi csúsztatta meg fejjel tizenegy méterről, a labda pedig a bal alsó kapufa tövénél pihent meg a hálóban. Két perccel később aztán már hazai vezetés állt az eredményjelzőn. Varga Szabolcs cselezett a tizenhatoson belül, Balogh Bence felrúgta, amiért a védő sárga lapot kapott, a Vác pedig 11-est. A büntetőpontra tett labda mögé Zsolnai állt és ballal félmagasan a kapu bal oldalába lőtt. A szünetre így 2-1-es hazai vezetéssel vonulhattak a csapatok. A második félidő 65. percében Balogh Bencét kiállították, miután nyújtott lábbal beleszállt Halasiba, és megkapta a második sárga lapját. Azonban úgy tűnt, hogy a kiállítás is inkább a váciakat zavarta meg. A siófoki csapat ment előre becsülettel, egyenlíteni azonban nem sikerült, így három vereség után végre újra győzelmet könyvelhetett el a váci gárda.

A Regionális futsalbajnokság Pest megyei csoportjában szerepel a Vác Futsal SE csapata. A 15 csapatos csoportban a váciak eddig 25 mérkőzést játszottak le. A fiúk mérlege 16 győzelem, 3 döntetlen és 6 vereség. Az eddig megszerzett 51 ponttal jelenleg a 2. helyen állnak. A csapat legeredményesebb gólszerzője Hirt Gergely, aki jelenleg 32 találatnál jár, mögötte Krasnyánszki Martin 23 góllal áll. Az elmúlt fordulóban rangadóra került sor a váci sportcsarnokban, ahol a váciak ellenfele az első helyen állő Üllő csapata volt. A mérkőzésen hiába szerezték meg a hazaiak a vezető gólt, a vendégek fordítottak és már a szünetig 3 gólos előnyt szereztek. A 2. félidőben egy gólra felzárkózott a Vác, de az utolsó 60 másodpercben 2 gólt is kapott a csapat, így 8-5-re vereséget szenvedett.