hétfő 13 május 2019 - 09:07:38

Budaörsön egy góllal nyert a Vác női kézilabda csapata, a szombati meccsen ünneplik az aranyérmes Váci KSE csapatát, és a Madách Gimisek diákolimpiai győzelmét. Vasárnap a Vác FC meccsén köszöntik a 25 éve bajnokságot nyert labdarúgó csapatot, és megünneplik az idén 120 éves váci labdarúgást.

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokságban: Budaörs – GVM EUROPE Vác 29-30. Az első percekben 2 gyors váci gól születet, míg a hazaiak csak a 3. perc elején szerezték első találatukat. A folytatásban 2-3 gólos volt a váciak vezetése egészen a 17. percig, amikor is eggyel megtoldották előnyüket. A félidő hátralévő részében hullámzó volt a játék, mert előbb felzárkóztak egyre a házigazdák, majd újra 3 gólos volt a váciak vezetése. A szünetig 2 gólt sikerült megtartani előnyéből a Vácnak. A pihenőt követően újra 4 lett a különbség a csapatok között, de nem nyugodhattak meg a váciak, mert a kiesés ellen menekülő budaörsiek időről-időre 1 gólra felzárkóztak, sőt az 50. percben sikerült az egyenlítés is, majd átvették a vezetést. A hajrá izgalmas lett, mert visszavette az előnyt a Vác és ezt már a lefújásig meg is tartotta. A csapatból Helembai 8, Kácsor és Hámori 6-6 góllal volt a legeredményesebb játékos.

2019 április első szombatján a Tata elleni győzelemmel szerezte meg a Váci KSE felnőtt férfi kézilabda csapata az NB I/B Nyugati csoportjának bajnoki címét és ezzel az első osztályban való indulás jogát, majd április utolsó hétvégéjén Miskolcon a Madách Imre Gimnázium fiúcsapata hódította el a diákolimpia "B" vagyis amatőr kategóriájának első helyét. Május 11-én szombaton a Váci KSE utolsó hazai bajnoki mérkőzése jó alkalmat kínál, hogy a két csapat együtt ünnepelhessen, illetve együtt ünnepeljük Őket. A Balatonfüred U21-es csapata elleni mérkőzés félidejében a Gimnázium sikerét kivívó játékosokat és tanárokat köszöntik a szervezők, míg a találkozó lefújását követően a Váci KSE bajnokcsapatának játékosai és szakmai stábja veheti át a jól megérdemelt aranyérmeit. Az ünnepi hangulatra való tekintettel a 18 órakor kezdődő mérkőzésre a belépés ingyenes, hogy minél több szurkoló, szülő, iskolatárs vehessen részt az eseményen és a sportsikereket kiváló hangulattal ünnepelhessék újból a sikereket elérő sportolók, vezetők.

2019-ben százhúsz éves a váci labdarúgás, illetve huszonöt esztendeje, 1994-ben, Vác FC-Samsung néven nyerte meg mindmáig egyetlen NB I-es bajnoki címét a Vác labdarúgócsapata. Mindezek alkalmából a vasárnapi, Tiszakécske elleni NB II-es bajnoki mérkőzés szünetében és lefújása után ünnepségre kerül sor a váci stadionban. A 17 órakor kezdődő bajnoki meccs szünetében az 1994-es NB I-es bajnokcsapat játékosait köszöntik. A másodosztályú bajnoki meccs lefújása után, emlékérmet adnak át a 25 éves bajnokcsapat játékosainak, edzőinek és vezetőinek. A fennállásának 120 éves jubileumát ünneplő váci labdarúgás alkalmából is lesz díjazás, ezen apropóból szintúgy emlékérmet kapnak majd személyek, cégek, újságírók és szurkolók.