News Item: : SPORT
(Category: Hírek)
Posted by esaniko
kedd 14 május 2019 - 08:51:14

Változások lesznek a váci női kézilabda csapatnál, a férfi kézilabda bajnokságban hazai pályán nyert a KSE

A Váci Női Kézilabda Sportegyesület játékoskeretében több változás is történik majd a szezon végén, amelyekről korábban már mi is beszámoltunk. A távozók száma azonban növekedni fog, ugyanis az egyesület a szezon végén közös megegyezéssel szerződést bontott a 29 éves brazil átlövővel Karoline De Souzával. További változás lesz a következő szezonban, hogy a csapatok ismét Váci NKSE néven fognak szerepelni, ugyanis a GVM Europe a továbbiakban nem tudja vállalni a váci egyesület névadó szponzori szinten történő szponzorálást. Ennek ellenére a Váci NKSE anyagi helyzete stabil lábakon áll, vezetőségük már dolgozik az új névadó támogató felkutatásán.

A másodosztályú férfi kézilabda bajnokság 21. fordulójában: Váci KSE – Balatonfüred U21 28-22. A találkozó első perceiben a vendég vezetést gyorsan megfordította a hazai csapat, amely 2 góllal meglépett. Remekül védekeztek a váciak, Ulicsinyi pedig a kapuban védett nagyokat. Támadásaikat nagyon pontosan fejezték be a hazaiak, az első 4 gólt Holpert szerezte, majd a többiek is belelendültek a gólgyártásba. A szünetet követően 14-8-as állásról folytatódott a mérkőzés. A vendégek gyorsan 2 gólt lefaragtak hátrányukból, de a folytatásban már váci gólokat láthattunk leginkább. A váci kapuba beálló Kovács János kapus is fontos védéseket mutatott be. A félidő felénél már 8 találat volt a csapatok közötti különbség. A mérkőzés hajrájában ugyan csökkent a csapatok közötti különbség, de így is biztosan nyert a Váci KSE csapata. A mérkőzés lefújását követően Lup István a Magyar Kézilabda Szövetség versenyigazgatója és dr. Rétvári Bence államtitkár adták át az aranyérmeket a váci játékosoknak, és vezetőknek.