kedd 11 június 2019 - 08:50:05

A Tatabánya és a Szeged is legyőzte a váci vízilabdásokat, két második helyet szerzett Makrai Sára a norvégiai maraton kajak-kenu világkupán.

Az OB II-es vízilabda bajnokság rájátszásában az 1-4. helyért szálltak medencébe a Margitszigeten a Szécsi Tamás Uszodában a csapatok. A Váci Vízilabda SE gárdája a Tatabányai Vízmű ellen játszott és 18-6-ra vereséget szenvedett. A tatabányaiak az első és a második negyedet is egyaránt 5-2-re, a harmadik játékrészt 6-0-ra nyerték meg. Az utolsó negyedben 2-2-es döntetlent értek el a csapatok. A váci játékosok közül Bártfay Zsolt 3, Békés Tamás 2 és Marnitz Márk 1 gólt szerzett. A második mérkőzésen: Szeged – Vác 13-11. Az első és az utolsó negyedet 3-3-as döntetlenre hozták a csapatok, a másik két játékrészt egy-egy góllal a szegediek nyerték meg. A váciak közül Dr. Bleszity Richárd 3 gólt szerezve volt a legeredményesebb játékos.

A Norvégiában megrendezett kajak-kenu Maraton Világkupán ott volt a Váci Kajak-Kenu SE versenyzője, Makrai Sára is. A junior nők kajak egyes 3,4 kilométeres versenyszámában a 2. helyen ért célba a német Rohlings mögött. Sára a 19 kilométeres távon is elindult, és ott is a német ellenfelével harcolt a dobogós helyért, végül ezen a távon is 2. lett.