kedd 18 június 2019 - 08:47:17

Az 5. helyen végzett a Vác élvonalbeli női kézilabda csapata, Lengyeltótin versenyeztek a Vízmű triatlonosai

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokság 2018-19-es szezonjának végén a Vác csapata az előkelő 5. helyen végzett. A dobogótól 4 pont választotta el a csapatot. A bajnok a Győr csapata lett, 2. helyen a Ferencváros, a 3. helyen a Siófok, a 4. helyen az Érd együttese végzett. A váci csapat a lejátszott 26 bajnoki forduló során 17 győzelmet, 1 döntetlent és 8 vereséget ért el. A gólarányuk pozitív, a 740 dobott mellett 701-et kapott a csapat. A legnagyobb sikerek közé tartozik, hogy a Siófok csapatát kétszer, még az Érd együttesét egyszer sikerült legyőzni. A jó szereplésnek is köszönhetően több játékos bekerült a magyar válogatott „A” és „B” kereteibe. A játékosok közül Kácsor Gréta 126 góllal lett a házi gólkirálynő. Mögötte Lakatos Rita 86 és Dijana Jovetics 83 dobott góllal végzett.

Lengyeltóti adott otthont az idei Triatlon Mix Váltó Országos Bajnokságnak. A Váci Vízmű SE triatlonosai a tavalyi 5. hely megszerzése után idén felléphettek a dobogóra az országos bajnokságon. A rövid triatlon pályán 4 fős, 2 férfi és 2 női versenyzőből "mixelt" csapat indul, ahol 400 méter úszás után 8 km kerékpár- és 2 km futást kell teljesíteni 1-1 versenyzőnek, váltakozva a férfi és női nemnek. Ezzel szemben az olimpiai távú triatlon verseny 1500 méter úszásból, 40 km bicikliből és 10 km futásból áll. Az utánpótlás korosztályban a táv még csak a fele a felnőtt távnak, az újonc1-2 korosztályban a vízmű I-es csapata: Balogh Antónia, Tilinger Hunor, Horváth-Lengyel Julianna, és Hertel Máté alkotta kvartett az előkelő 3. helyet szerezte meg a Debrecen és a Fradi csapata mögött. A váciak második csapata sem szégyenkezhet, hiszen Kocsis Emma, Kocsis Tamás, Tilinger Emese, és Nádasi Gergely a szintén előkelő 8. helyen ért célba.