hétfő 24 június 2019 - 10:40:31

Ötödik helyen végzett a kadet birkózó Európa-bajnokságon Varsányi László, Szolnokon kajak-kenu válogatón versenyeztek a váci sportolók.

Az olaszországi kadet Birkózó Európa-bajnokságon a magyar válogatottal kint volt a vácdukai, de a Budapest Honvéd sportolója Varsányi László is. A 2019. évi kadet Eb második kötöttfogású versenynapján a 92 kilogrammos Varsányi László kiharcolta a bronzcsatában való részvételt, végül ötödik lett. A Honvéd serdülő Európa-bajnoka moldovait és fehéroroszt győzött le az első két fordulóban, majd orosztól kapott ki az elődöntőben. A dobogó harmadik fokáért a vigaszágon románt és grúzt legyőző észt következett, aki 6-0-ra múlta felül Varsányit, aki két-két győztes és vesztes mérkőzés után az előkelő ötödik helyen zárt.

Szolnokon került sor a II. Felnőtt és Ifjúsági, I. Parakenu kajak-kenu Válogatóversenyre. A Váci Kajak-Kenu SE versenyzői közül kajak egyes ifjúsági U17-U18 korosztály 1000 méteres számában 2. lett Szegvári Benedek, 200 méteren a 9. helyen végzett Kiss Ádám. Az 500 méteres versenyszámban Kiss Ádám a 7. helyen végzett. A váci, de a Budapest Honvéd versenyzője Noé Bálint kajak egyes férfi felnőtt 5000 méteres számában az első helyen végzett. A váci születésú, de a Ferencvárosban versenyző Pauman Dániel a 2. helyen ért célba.