kedd 25 június 2019 - 09:11:42

Az Evezős Világkupán bronzérmet nyert Galambos Péter, két váci kajakos lesz ott az Európa Bajnokságon

A Poznanban megrendezett második Evezős Világkupán rajthoz állt a Vác Városi Evezős Klub versenyzője, Galambos Péter is. A könnyűsúlyú egypárevezősök döntőjében Peti a pálya első szakaszában szokásától eltérően nem állt rögtön a mezőny elejére, stabilan az ötödik pozícióban haladt. A féltávot jelző 1000 méteres táblánál a váci evezős még mindig az ötödik helyen versenyzett, majd egy rendkívül sikeres második 1000 méternek köszönhetően maga mögé utasította német és olasz ellenfelét. A magyar hajó végül harmadikként ért célba, az ausztrál egypárevezős és a hazai pályán versenyző lengyel ellenfele mögött. A Danó Dániel, Szabó Márton, és a két váci: Ács Kristóf és Bácskai Máté alkotta egység a tizedik helyet szerezte meg a Világkupán, miután negyedik lett a normálsúlyú négypárevezősök B döntőjében.

Szolnokon került sor a II. Felnőtt és Ifjúsági, I. Para kajak-kenu Válogatóversenyre. Az elért eredmények alapján a Váci Kajak-Kenu SE versenyzői közül Szegvàri Benedek kajak egyes 1000 mèteren ès Kiss Àdám Kajak négyes 500 mèteren kèpviseli hazànkat az Euròpa Bajnoksàgon. Szintèn ők indulnak az „A” egysègkènt pàrosban a Maraton Európa Bajnokságon