hétfő 12 augusztus 2019 - 09:15:41

Csákváron is egy góllal kapott ki a váci focicsapat, világbajnoki 5. lett Varsányi László.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság 2. fordulójában a sorsolás szerint az összecsapásra a Duna-parti városban került volna sor. A váci klub kérésére felcserélték a pályaválasztói jogot, így Csákváron lépett pályára a váci csapat.
Aqvital FC Csákvár-Vác 2-1. Aváciakat aHalasi – Szűcs, Kasza, Hajnal, Juhász – Zámbó – Magos, Géringer, Lassú, Szalánszki – Szenes összeállításban küldte pályára Burzi Attila edző. A találkozó 32. percében a váciak megszerezték a vezetést, amikor Szenes a tizenegyes pont magasságában kibirkózott egy labdát Alberttel szemben, majd ballal, higgadtan a bal sarokba lőtt. A 39. percben Markek Tamás a hazaiak kapusa Szalánszki 22 méteres, bal sarokra eltekert labdáját óriási bravúrral szögletre ütötte. A 63. percben egyenlítettek a hazaiak, amikor is a kapu elé beadott labdát Tányéros Ádám a bal alsó sarokba fejelte. A 90. percben nagy tűzijáték után Mészáros Dávid a tizenhatos jobb sarkáról kilőtte a bal alsó sarkot és állította be a 2-1-es csákvári győzelmet jelentő végeredményt.

A Vácdukán élő, de a Budapesti Honvéd serdülő birkózó Európa-bajnoka, Varsányi László részt vett a válogatottal a szófiai Világbajnokságon. Ott is a bronzmérkőzésig menetelt a korosztály 92 kilós súlycsoportjában! Laca első éves kadettként az elődöntőbe vezető úton 3 nagyon nehéz mérkőzést birkózott, melynek során Üzbég, Bulgár és Örmény versenyzőket győzött le! Az elődöntőben az Eb- hez hasonlóan az Oroszok Európa Bajnokával szemben sajnos alulmaradt. A bronzmeccsenLacit az észt 3-0-ra győzte le, miután lenti helyzetből megpörgette őt. A fiatal magyar birkózó világbajnoki ötödik helye így is rendkívül értékes eredmény.