kedd 05 november 2019 - 10:45:50

Élvonalbeli kézilabda csapataink nem voltak eredményesek az elmúlt fordulóban. A nők döntetlent értek el, a férfiak pedig kikaptak.

Az első osztályú női kézilabda bajnokságban: Szent István SE – Váci NSKE 27-27. A Monoron megrendezett találkozót a hazaiak kezdték jobban, akik gyorsan 3 gólos előnyt szereztek. A váciak a 4. percben lőtték első góljukat, majd jó védekezésüknek köszönhetően gyorsan kiegyenlítettek. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, és néha hiába sikerült 2 góllal is ellépnie a házigazdáktól Szilágyi Zoltán vezetőedző lányainak, a hazaiak fordítani tudtak. A szünetre ennek ellenére egy gólos váci előnnyel mehettek a csapatok. A pihenő után ugyan sikerült két-három, sőt volt egy időszak, amikor 4 gólos előnyre szert tennie a Vácnak, de a végére kiegyenlített a házigazda. A találkozó utolsó másodpercében Scheffer Zsanett góljával egyenlített a Szent István. A váci csapatból Lakatos 9 és Kácsor 8 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokságban Orosháza – Váci KSE 29-25. A mérkőzés elején megszerzett 2 gólos előnyét az orosháziak egészen a félidő feléig megőrizték. A 17. percben vezetett először a Vác, de nem sokáig örülhettek ennek, mert megállt a gólgyártásuk, védekezésben hibáztak és ennek következtében zsinórban kaptak 4 gólt. A félidő hajrájában nem sikerült felzárkózni, így 4 gólos hátrányban mehetett a Vác pihenőre. A második félidőben egy percig sem volt esélye a váciaknak a felzárkózásra. A hazaiak folyamatosan 4-6 góllal vezettek és biztosan tartották előnyüket és nyerték meg a mérkőzést. A KSE csapatából Bognár Alex 12 és Antal 4 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Egy hétközi bajnoki női első osztályú kézilabda mérkőzésre szeretném a figyelmüket felhívni. Szerdán 18 órától rendezik meg a Váci NKSE – Alba Fehérvár KC mérkőzést a váci sportcsarnokban. Ha tehetik, menjenek ki és szurkoljanak a lányoknak!