csütörtök 05 december 2019 - 12:05:15

Idegenben és otthon is nyert a Göd női kézilabda csapata, a Szegedtől is kikapott a váci labdarúgó csapat.

A másodosztályú női kézilabda bajnokság Keleti csoportjában szereplő Göd SE csapata az elmúlt 2 fordulóban 4 ponttal gazdagodott. Hazai pályán a Tempó SE ellen 35-31-re nyertek a gödiek. A csapatból Németh Lilla 9, Gyetván Krisztina 7 góllal volt a legeredményesebb játékos. Az elmúlt játéknapon a VS Dunakeszi csapata ellen léptek pályára idegenben. Az első félidőben még csak 4 góllal vezettek a gödiek, majd a második játékrészben sok gól született mindkét oldalon, és végül 34-27 arányban a vendégek diadalmaskodtak. A Göd csapatából Gyetván Krisztina 8, Németh Lilla 5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Az NB II-es labdarúgó bajnokságban a Vác csapata ezúttal Balassagyarmaton fogadta a Szeged együttesét: Vác FC - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-2. A mérkőzés 11. percében a vendégek szerezték meg a vezető találatot. Egy jobboldali szöglet után elgurult a lábak között a labda, Deák reagált leggyorsabban és belespiccelve a labdába a bal kapufa mellett a hálóba továbbította azt. Gyorsan jött az egyenlítés. A 21. percben szabadrúgás után egy szegedi védő kezén megpattant a labda a tizenhatoson belül, mindenki arra figyelt, hogy a játékvezető beintette a büntetőt, de a tovaguruló labdát Márkus Martin a hálóba lőtte. A 37. percben Zvara jobboldali szögletét Gajdos fejelte hat méterről a földre, majd a felpattanót Halasi a léc alól tornázta ki. A 66. percben bal oldali szöglet után Gajdos Zsolt pöckölte egy méterről a bal alsó sarokba a játékszert, ezzel ismét megszerezve a szegedi csapatnak a vezetést. A 76. percben a szegedi Kárász két méterről fejelhetett, de pont Halasit találta el, aki nagy reflexszel kiütötte a labdát. A mérkőzést végül a Szeged nyerte meg 2-1-re a váciak ellen.