csütörtök 23 január 2020 - 10:23:30

Hat gólos győzelmet aratott a Váci KSE a Liga Kupában, Molnár Péter kajakos szívműtétje után edzésbe állt.

A férfi kézilabda Liga kupában a 2. mérkőzését játszotta le a Váci KSE csapata, ahol a Budai Farkasok voltak a vendégek és 13-11-es első félidőt követően 24-18-ra nyertek a váciak. Az első félidőben végig a váciaknál volt a pár gólos előny. Aztán a szünetet követően a pocsék hazai kezdést kihasználva fordítottak a vendégek és megléptek 2 góllal. A mérkőzés kétharmadánál egálban voltak a csapatok, majd nagyot hajráztak a váciak. A hátralévő 20 percben csupán két gólt kaptak és 16-16 után egy 8-2-es periódussal nem csak megnyerték a meccset, hanem az egymás elleni összevetést is a maguk javára fordították. A váci csapatból Holpert és Singely 5-5, Kállai 4 góllal volt a legeredményesebb játékos. Ezen a héten kétszer is megmérkőzik a Vác a Szigetszentmiklós csapatával. Hazai pályán január 23-án, csütörtökön 18.30 órakor fogadják a másodosztályú ellenfelet, majd két napra rá, szombaton délután négytől lép pályára a KSE Tökölön.

Visszatért szívműtétje után a Vácott született Molnár Péter világ- és Európa-bajnok kajakos, hogy belapátolja magát a tokiói olimpián induló férfi négyes hajójába. A korábban a Szob, majd a Tiszaújváros, jelenleg pedig a Honvéd versenyzője tavaly márciusban esett át az operáción. Az egyik szívbillentyűje nem zárt rendesen, a vére kis százaléka visszaszivárgott, ami pluszterheléssel járt. A sportoló a teljes 2019-es szezont kihagyta. Októberben tért vissza, hogy elérje célját, s érmet szerezzen a jövő évi nyári játékokon. Nagyon hosszú edzőtábor-sorozat következik Péternek, hiszen január 27-én utazik Dél-Afrikába, majd utána ismét utazik, mégpedig Portugáliába három hétre.