- Női kézilabda,
- Labdarúgás,
- Sakk

Az evezősök 2007. évi Világkupa sorozatának utolsó, azaz 3. fordulójának a Luzern-i evezőspálya adott otthont. Itt 2 váci érdekeltségű egység szerepelt, mégpedig a Haller Ákos és Pető Tibor kétpárevezős és a Varga Tamás, Hirling Zsolt könnyűsúlyú kétpárevezős egység.
Haller Ákos és Pető Tibor az előfutamban kiharcolt 3. helye és a reményfutambeli 6. helyezése után a C döntőben vehetett részt. Ott magabiztos evezéssel nyertek, így összetettben a 13. helyet szerezték meg.
Varga Tamás és Hirling Zsolt könnyűsúlyú kétpárevezős egységünk előfutamában a britek párosával vívott párharcot az elsőségért, jóval maguk mögé utasítva a mezőny többi tagját. Zsoltiék végül másodikként értek a célba. A középfutam is nagy csatát hozott, ahol a dánok mögött másodikként jutottak a döntőbe. A fináléban gyenge rajt után méterről méterre törtek előre, 500 méternél még a 6. helyen eveztek, majd sikerült előbb az olaszokat, majd a franciákat, és végül az ausztrálokat és a briteket is maguk mögé utasítani. Remek versenyzéssel másodikként értek célba a világbajnok dán páros mögött.

Az elmúlt hét elején két helyszínen megkezdte a felkészülést a következő bajnokságra a Váci NKSE NB I-es női kézilabda együttese. Kenyeres József vezetőedző tanítványai a gödi Pólus Palace Hotelban, illetve a váci stadionban tréningeznek. A kemény felkészülést július közepe után már tesztmérkőzések is színesítik majd.

Lejátszotta első előkészületi mérkőzését az immár Verebes József edzette váci labdarúgó együttes. Az ellenfél a szlovák harmadik ligában szereplő Fülek város csapata volt, melynek játékosedzője a váciak által jól ismert Bari Jenő. Vác-Újbuda LTC - Filákovo TC 3-0. Gólszerzők: Kövesdi, Margitics, és Vági.

Szerbia adott otthont a 18 éven aluliak Sakk Csapat Európa Bajnokságának. A Szabadkai Spartacus Sakk Klub szervezésében 2007. július 8. és 19. között a Népkör Magyar Művelődési Központban rendezték meg a mérkőzéseket. A megnyitón jelen volt 14 ország nemzeti sakkszövetségének képviselője, és edzője. A magyar csapat, melynek tagja volt Bánusz Tamás, Szabó Krisztián, Bérczes Dávid, Balog Imre és a váci Prohászka Péter az első helyet szerezte meg.