News Item: : SPORT
(Category: Hírek)
Posted by esaniko
kedd 27 október 2020 - 11:46:04

A papírformának megfelelően hat nyeretlenül megvívott bajnoki után magabiztosan gyűjtötte be a pontokat a váci focicsapat a sereghajtó otthonában: Majosi SE – Vác FC 1-7.

A Váci NKSE hivatalos tájékoztatás szerint a legutóbbi koronavírus teszten a felnőtt játékoskeret három játékosának is pozitív lett az eredménye.

LABDARÚGÁS
A papírformának megfelelően hat nyeretlenül megvívott bajnoki után magabiztosan gyűjtötte be a pontokat a váci focicsapat a sereghajtó otthonában: Majosi SE – Vác FC 1-7. Bár a forduló előtt a 14 mérkőzésen 13 pontot szerző váciak is kieső helyen, az aktuális ellenfél már most menthetetlennek tűnik. Az újonc majosi legénység az eddigi összecsapásai közül mindössze három döntetlennel szerzett 1-1 pontot, a többi meccsét mind elvesztette. De a váciak sem remekelnek mostanában, már zsinórban hat meccset vívtak győzelem nélkül. Sérülések és eltiltások miatt ezúttal sem a legjobb kerettel állhattak fel Burzi Attila vezetőedző tanítványai, de még így is favoritnak számítottak a szintén tartalékos sereghajtó ellen.Már a 6. percben a hazaiak hálójában táncolt a labda, majd a folytatásban is nagy taktikai és tudásbeli különbség volt látható a pályán. Bár egy ideig még kimaradtak a váci helyzetek, a 35. percben megduplázta előnyét a Vác.A kétgólos félidei vezetés aztán a szünetet követően egy húszperces váci gólesővel növekedett egyre nagyobbá. Az 52. és a 73. perc között a váciak négyszer is mattolták az egyre kedvetlenebbül játszó ellenfelet. Aztán a 85. percben a veterán Rusvay Gergely is betalált büntetőből és csak a legvégén egy öngóllal tudott kozmetikázni a végeredményen a Majos.Váci gólszerzők: Magos Mátyás és Szenes Bence 2-2; Hegedűs Csaba, Rusvay Gergely és Sóron Tibor 1-1. A Vác, amely hosszú hetek után végre ellépett a kiesőhelyekről, legközelebb november 1-jén vasárnap a monoriakat fogadja délután fél kettőtől a BVSC zuglói sporttelepén.

NŐI KÉZILABDA
A Váci NKSE hivatalos tájékoztatás szerint a legutóbbi koronavírus teszten a felnőtt játékoskeret három játékosának is pozitív lett az eredménye. Emiatt elmarad az október 28-ra tervezett bajnoki. A közösségi oldalra kiposztolt közlemény szerint az érintett játékosok tünetmentesek, ám a szabályok szerint a teljes keret karanténba került. Mint ismeretes, a nyári felkészülés elején tíz pozitív teszt fordult elő a csapatnál, így több hétre leállt a felkészülés. A mostani eset miatt a keretnek és a velük érintkezőknek tíznapos karanténba kell vonulni, míg a fertőzött játékosok többhetes kényszerpihenőre kényszerülnek.A VNKSE így halasztani kényszerül a szerdai, DVSC elleni hazai bajnokit. A sorsolás szerint a csapat legközelebb november 4-én szerdán este hattól a Fradit fogadná.