kedd 13 április 2021 - 08:59:58

• A vasárnap lebonyolított döntőkkel befejeződött az olaszországi Vareseben az evezősök kontinensbajnoksága, amelyen a magyar csapatban három versenyző szerepelt a Vác Városi Evezős Club sportlói közül.

• Mindkét mérkőzésén alulmaradt a váci pólógárda az OB II-es bajnokság középszakaszának befejező napján. Az Egerben megrendezett kettős fordulóban: Vác VSE – Invictus 6-10 és Váci VSE – PTE-PEAC 7-14.

• Az esélyeknek megfelelően a vendég zöld-fehérek jutottak be a Magyar Kupa legjobb négy együttese közé, miután szombaton kilenc góllal nyerték az egymeccses váci párharcot: Váci NKSE – FTC-RailCargo Hungaria 28-37.

• EVEZÉS
    A férfi könnyűsúlyú egypárevezősök nagydöntőjében Galambos Péter a 3-as pályát kapta. A váci fiú remekül rajtolt és az első 500 méter után máris mintegy másfél másodperces előnyre tett szert. Féltávnál tovább nőtt a különbség és már 10 méteres előnye volt Péternek. Nem változott a helyzet a hajrához érve sem, míg a többiek szoros csatát vívtak a helyezésekért, a magyar versenyző hatalmas különbséggel vezetett. A zuhogó esőben lebonyolított finálét végül több mint 2 másodperces különbséggel nyerte és ismételte meg két évvel korábbi sikerét Galambos Péter. A férfi egypárevezősök versenyében a váci Ács Kristóf összesítésben a 18. helyen zárt, míg a férfi kétpárevezősök mezőnyében a váci Bácskai Máté a szolnoki Szabó Mártonnal párban a 16. helyet szerezte meg.

VÍZILABDA
    A záróforduló tétje a váciak számára a csoport második helyének megszerzése volt. A nyitó találkozón szolnoki riválissal szemben az első és a harmadik negyedben sikerült döntetlenre végezni, ám a másik két játékrészben egyaránt két-két góllal jobb volt az ellenfél. A váci csapatból Kiss Ádám 4, Papp Zsombor és Róth Dániel 1-1 alkalommal talált a kapuba.A nap utolsó meccsén aztán sajnos egy pillanatig sem élt a remény a második hely megszerzésére, ugyanis a pécsiek a váci vezetőgól után már az első negyed végére 6-3-as előnyre tettek szert. A folytatásban is sokkal jobb volt az ellenfél, végül kétszer annyi találattal fölényesen verték a mieinket. A váciaknál ezen a mérkőzésen Binder Szabolcs 3 gólt, míg Ágnecz Bálint, Kiss Ádám, Kollarics Gábor és Mester Bulcsú 1-1 gólt dobott.A Váci VSE csoportharmadikként a helyosztón majd az 5-6. helyért szállhat medencébe.

LABDARÚGÁS
    A mérkőzés elején számolatlanul potyogtak a gólok, szinte minden támadás találattal végződött. A szünetig aztán féltucatra nőtt az eddig csak 1-2 gólos különbség, mivel a mieink belefáradtak a játékba.A második félidőben sokkal hatékonyabb védőmunkát produkáltak a vendégek. A Vác az első 10 percben megpróbálta támadásban a kapus nélküli játékot – nem vált be, fokozatosan nőtt a Fradi-előny.A találkozó végig sportszerű, de alacsony nívójú kézilabdát hozott. A mérkőzés hajrájára csupán az a kérdés maradt, hogy a váciak belül tudnak-e maradni a tízgólos vereségen. Végül ez sikerült.Váci gólszerzők: Kácsor Gréta 7; Hámori Konszuéla és Pálffy Anna 5-5; Aron Andrea 4; Szabó Laura 3; Helembai Fanny 2; Szeberényi Flóra és Szondi Zsófia 1-1.A VNKSE legközelebb a bajnoki mezőny sereghajtóját a Békéscsabát fogadja. A mérkőzés április 24-én szombaton 18 órakor kezdődik a váci sportcsarnokban.