kedd 21 szeptember 2021 - 08:43:18

Szombaton a fővárosi Kőér utcai medencében megrendezett dupla fordulóval megkezdődött a harmadosztályú férfi pólóbajnokság alapszakasza. Sajnos, a váciak mindkét találkozójukat elvesztették.A Váci VSE először a leányfalui együttes ellen szállt vízbe. A Dunakanyar Waterpolo csapata sokkal jobban kezdett és az első három negyed után már kétszer annyi gólnál tartott, mint a féltucatnál járó Vác. Végül a mieink 15-11-es vereséget szenvedtek a pontvadászat első mérkőzésén. Játékosaink közül Bártfay Zsolt és Kiss Ádám dr. 4-4 találattal volt a legeredményesebb.A nap utolsó összecsapásán aztán a mieink csúnya vereségbe szaladtak bele: Budafóka SE – Vác VSE 22-8. Egy pillanatig sem volt kérdéses a találkozón, hogy a sokkal erősebb rivális nagyarányú vereséget mér a váciakra. Sorrendben 4, 6 majd 3 góllal szereztek többet negyedenként a mieinknél és csak a záró játékrész lett szorosabb. Csapatunkból Kiss Ádám és Petrovszky Gergő 2-2 dobott góllal lett a legeredményesebb.A Váci VSE legközelebb október 16-án újabb két bajnoki mérkőzést játszik majd.

A bajnoki nyitányon idegenben aratott győzelem után az első hazai mérkőzésen fájó vereséget szenvedett élvonalbeli kézilabda együttesünk: Váci NKSE – MTK Budapest 23-24
Kölcsönös hibákkal indult a meccs, a váltott vezetés szerény góltermést hozott, a mieink sorra hagyták ki a ziccereket. Az egyébként semmi különöset nem produkáló MTK a hosszú hazai gólcsendet kihasználva a meccsidő harmadánál már öt góllal vezetett. A félidő hajrájában feljavult a VNKSE és sikerült kétgólos különbségig felzárkózni.A második játékrész elején érezhetően javult a váci védekezés, Bukovszky Anna is több lövést hárított, így sikerült egyenlíteni. A vezetést azonban egyszer sem tudtuk átvenni. Előbb 1-2 találattal vezetett az MTK, majd 18-19-es állás után egészen 22-22-ig rendre egyenlített a hazai hölgykoszorú. Belépve a záró 4 percbe 22-24-re alakult az állás. A véghajrában 80 másodperce volt a mieinknek az egy pont megmentésére. Ám az ezen idő alatt bemutatott ötlettelen, felelősség áthárító téblábolás hű tükörképe volt az egész meccs alatti támadójátékunknak.Váci gólszerzők: Kuczora Csenge 9; Diószegi Nikolett 5; Kácsor Gréta 4; Ballai Borbála és Hámori Konszuéla 2-2; Helembai Fanny 1 gól.A Váci NKSE legközelebb szeptember 25-én szombaton 17 órától lép pályára Dunaújvárosban.