kedd 07 december 2021 - 08:58:18

Vasárnapa harmadosztályú bajnokság csapatai egy tavaszról előrehozott bajnokival vonultak téli szünetre. A Vác FC Balassagyarmat elleni találkozója viszont a váci stadion nemrég felújított és alácsövezett centerpályájának használhatatlansága miatt elmaradt.Emlékezetes, hogy a bajnoki nyitányon vihar miatt félbeszakadt a két csapat összecsapása, melyet később pótoltak 1-0-s hazai győzelemmel. Azóta viszont a Közép csoportba sorolt, a korábbi váci legenda, Nagy Tibor által irányított nógrádiak az élmezőnyhöz, míg a Csank János vezette váciak – az elmúlt évhez hasonlóan – ismét a kiesőzónához tartoznak.Az előrehozott találkozó eredményétől függetlenül a mieink a 20 csapatos csoport 16. helyén várhatják majd a tavaszi folytatást. A klubhonlapnak nyilatkozva Csank János elmondta, hogy a felforgatott védelmű csapata nem esélyesként várja az esztendő záró összecsapását.Aztán a mérkőzésből semmi sem lett, mert az éjszaka leesett párcentis hó eltakarítását a Nóradifutballfacebook oldal fotója szerint el sem kezdték, így a mérkőzést elhalasztották. Hogy pótlására mikor és hol kerül sor, az egyelőre bizonytalan.

Befejeződött a harmadosztályú férfi vízilabda bajnokság alapszakasza. A Pesterzsébeten megrendezett kettős fordulóban a váciak két győzelemmel zárták a sorozatot.A mieink a játéknap első mérkőzésén a budaörsiekkel találkoztak: Váci VSE – Poseidon VSE 11-6. A mérkőzést remekül kezdték a váciak és az első negyedet követően már 3-0-ra vezettek. Az előny megnyugtatta a mieinket és a folytatásban magabiztos játékkal még növelni is tudták a különbséget. Góljaink közül Binder Szabolcs négyet, Kiss Ádám dr. hármat szerzett.Az alapszakasz váci zárását a házigazda ellen vívta csapatunk: Váci VSE – ESMTK 18-11. A gólzáporos összecsapáson végig a mieink uralták a küzdelmet. A VVSE az ötcsapatos csoport második helyét szerezte meg és a felsőházi középszakaszban folytathatja a pontvadászatot.