kedd 18 január 2022 - 08:22:44

A papírformának megfelelően vereséget szenvedett a váci kézilabda együttes Romániában, az Európa Liga csoportkörének első, váci érintettségű találkozóján. Az első félidő nagy különbsége után végül: Valcea – Váci NKSE 39-29.A váciak busszal utaztak a szomszéd országba és három és fél órával az érkezés után 15 benevezett kézilabdázóval vették fel a küzdelmet. Ottó Katalin vezetőedző hangsúlyozta, hogy sok cserével minél több játékosnak szeretne bizonyítási lehetőséget adni, hiszen még csak most indult a mieink megerőltető tétmérkőzés sorozata.Diószegi Nikolett dobta az első gólt, ám csupán 3-3-ig tudta megkérdőjelezni a pontok sorsát csapatunk. A védekezésünk egy lyukakat tartalmazó sajthoz hasonlított, az első percek után pedig a kapusvédések is elmaradtak. Nem csoda, ha egy 9-1-es periódussal nagyon hamar eldöntötték a hazaiak a találkozót. Ottó Katalin kétszeri időkérése is csak arra volt jó, hogy a nyitottabb védőfalunkkal már tartani tudtuk szünetig a kialakult tízgólos különbséget. A második játékrész elején felváltva estek a találatok. Az első 8 perc most 4-4-re alakult. A mieink lassították a játékot és ebbe fokozatosan belealudtak a románok is. Kellemes meglepetésre a váci cserék remekül játszottak, különösen Bárdy Noémi villogott. Hét góljával a 48. percben hattalálatnyi hátrányra jöttek fel a váci lányok. A záró tíz percben ismét erősített a Valcea és a lefújásra visszaállította a szünetbeli előnyét.Két eltérő félidőt követően tehát a gyenge védőmunkája miatt elvesztette sanszát a pontszerzésre a VNKSE. A folytatás bajnoki erőpróbát hoz a váciak számára. Január 19-én szerdán este hatkor a tervek szerint a már több alkalommal elhalasztott Kisvárda elleni hazai mérkőzés következik.