hétfő 13 augusztus 2007 - 15:51:55

-kézilabda
-labdarúgás
-Balaton-átúszás

A Váci NKSE első osztályú női kézilabda csapata az igen jó játékerőt képviselő ukrán Zaporozsje csapatával játszott edzőmérkőzést. Kenyeres József lányai 15-13-as első félidő utáni hátrányt követően 26-25-ös vereséget szenvedtek. Játékosaink közül Szilágyi Anett 8, Orbán Adrienn 6, és Farkas Veronika 5 találattal volt a legeredményesebb játékos.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság nyitányán a Keleti-csoportban az elmúlt idényben még élvonalbeli Vác idegenben lépett pályára: Jászberény - Vác-Újbuda LTC 1-0.
A 61. percben született az egyetlen hazai gól, amikor is Mohácsi 30 méteres szabadrúgásába Németh Gyula a tizenegyes pontnál "beleszúrt", s a labda a jobb alsó sarokba vágódott.
Verebes József vezetőedző azt nyilatkozta a mérkőzés lefújását követően, hogy „Peches mérkőzést vívtak az irreális időben, hiszen hiába alakítottak ki több helyzetet is, egy irányt változtatott lövéssel mégis vereséget szenvedtek.

Az időjárás miatt egy hét csúszással, július 28-án tartották meg a már hagyománynak tekinthető Balaton-átúszást. A különleges hangulatú rendezvényen élsportolók és főleg az egészséges életmódra nyitott hazai és külföldi nagyközönség egyaránt szerepel. A vállalkozó kedvű amatőr és profi résztvevők több órás tempózással szelték át a Révfülöp és Balatonboglár közötti 5,2 kilométeres távot. Idén Vácról és környékéről is sokan vettek részt a megmérettetésen. A legjobban a 41 éves Szunyog Zsolt szerepelt, aki 1 óra 25 perc 32 másodperces idővel a 30. lett. Az első százban ért partot Majer Ferenc is, aki a 87. helyen végzett. Az ezresek közül 249. lett Bálint Gábor, 543. Kontka Péter, 568. Nagy Antal, és 625. Füstös Miklós. A nagymarosi Flamich Csaba 828. lett, az Őrbottyáni Dr. Gedeon Csaba a 174. helyen ért célba.