-bírkózás
-kézilabda
-labdarúgás

VIDEÓ LETÖLTÉSE

Az utolsó evezős Európa-bajnokság után 34 évvel idén szeptember 21-23. között a lengyelországi Poznanban rendezték meg ismét a kontinens viadalt a 14 olimpiai versenyszámban. A hétvégén 33 ország 426 versenyzője 148 hajóegységben állt rajthoz, köztük a női egypárban a váci Szabó Katalin és a férfi könnyűsúlyú kétpárevezősben a bajai Varga Tamás a váci Hirling Zsolttal. A nyitó napon Szabó Katalin előfutamában harmadikként ért a célba, a középdöntőben 4. lett, s ez csak a „B” döntőre volt elég, ahol 2. helyen ért célba, így összetettben a 8. helyen végzett. A könnyűsúlyú kétpárevezősben az előfutamban a Hirling Zsolt, Varga Tamás duó futamgyőztes lett. A középdöntőben Hirlingék szintén futamgyőztesek lettek, a döntőben pedig rajt-cél győzelmet arattak és lettek Európa-bajnokok.

Az azerbajdzsáni Bakuban került sor a birkózó világbajnokságra. Az eseményen a kötött- és szabadfogású szakágban minden súlycsoport első nyolc helyezettje kvalifikálta magát a pekingi ötkarikás játékokra. A Gumi-Profi Váci Forma Sportegyesület versenyzője Oláh Tibor a kötöttfogás 55 kilogrammos súlycsoportjában a 16 közé jutásért simán két menetben verte palaui ellenfelén, Elgin Elwaisont. A következő találkozóján az üzbég Ildar Hafizovval azonban nem bírt a legjobb 16 között. Sajnos a folytatásban ő is kiesett, így a váci fiú a vigaszágon sem harcolhatott tovább. A szabadfogás 120 kilogrammos súlycsoportjában a váciak versenyzője, Aubéli Ottó már az első mérkőzésén, a 32 közé jutásért vereséget szenvedett grúz riválisától. A vigaszágon ő sem folytathatta, mert a grúz később vereséget szenvedett. Így végül mindkét váci birkózó olimpiai kvóta nélkül térhet haza.

A női első osztályú kézilabda bajnokság 5. fordulójában nagyon fontos találkozóra került sor Hódmezővásárhelyen, ahol a Váci NKSE vendégszerepelt. Kenyeres József edző lányai 15-12-es első félidőt követően 33-30-ra vereséget szenvedtek a Hódmezővásárhelytől. A váciak közül Gerstmár 9, és Veszeli 7 találattal volt a legeredményesebb játékos. Az ifjúsági együttesek találkozóján 37-35-re nyert a Hódmezővásárhely a váciak ellen.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság Keleti csoportjában vasárnap délután rendezték meg a BKV Előre- Vác-Újbuda mérkőzést. Verebes József edző fiai sikerrel vették az akadályt és 2-1-re győztek Szabó Viktor és Rusvay Gergely találataival. A 7. forduló után 12 ponttal az 5. helyen áll csapatunk.