- Országos Rövidpályás Úszó Vidékbajnokság
- Magyar Köztársaság Endurocross Bajnokság, 8. futam
- asztalitenisz, Csepel Kupa
- rögbi a Diákolimpián

A Labdarúgó Magyar Kupa 8-ad döntőjének első mérkőzésén: Vasas – Vác 2-1. A gólokat Nagy Tamás, Bali, illetve Szabó Viktor szerezte. A visszavágóra 2 hét múlva kerül sor Vácott.
Az NB III-as labdarúgó bajnokságban a Dunakeszi Vasutas csapata 0-0-ás döntetlent játszott idegenben az ESMTK otthonában, a Veresegyház pedig hazai pályán 3-0-ra verte meg a Rákosszentmihály csapatát.
A Pest megyei I. osztályú bajnokságban a Fót 8-1-re kikapott Érden, az Őrbottyán 4-2-re nyert a Felsőpakony ellen, a Gödöllő 6-1-es vereséget szenvedett a Törökbálinttól. A megyei II. osztályban Pomáz – Dunabogdány 2-2, Kisnémedi – Erdőkertes 1-3, Piliscsaba – Verőce 0-1, Iklad – Göd 2-2, és Tahitótfalu – Gödöllő 1-0.

A másodosztályú kézilabda bajnokságban a férfiaknál a Szentendre 27-18-ra kikapott a PLER-Airport II. csapatától. Az NB II-es bajnokságban a férfiaknál a Dunakeszi Magyarság nyert a Mogyoród ellen, a Váci KSE pedig Pilisvörösváron gyűjtötte be a bajnoki pontokat.
A hölgyeknél a Szentendre a TFSE otthonában, a Veresegyház és a Göd hazai pályán tudott nyerni.

November első hétvégéjén Zalaegerszegen rendezték meg az Országos Rövidpályás Úszó Vidékbajnokságot. A Váci Vízmű SE csapatából a felnőtt korosztályú Prohászka Ágnes szerzett érmeket: Az első helyen végzett a  200 méteres pillangóúszásban, második lett 200 méter hátúszásban és 200 méter vegyes úszásban. A harmadik helyen ért célba 50 méter pillangó úszásban és 100 méter háton.

Október utolsó vasárnapján rendezte meg az Of-Road Motorsport Fót SC a Magyar Köztársaság Endurocross Bajnokság 8. futamát, mely egyben a királyválasztó is volt. A rossz időjárás ellenére a szervezők úgy döntöttek, hogy megcsinálják a versenyt. Az idei utolsó versenyre 105 induló nevezett be és nagyon sok néző is kint volt a Vác és Kosd között lévő pályán. A két óra elteltével az 1. osztályban a Suzuki 450-essel versenyző Rauscher Rolandot intették le először, a második helyen a szlovák Radek Bohuslav, a harmadik helyen Fodor Gábor végzett. A legjobb fóti versenyző a 2. osztályban elindult és a 18. helyen célba érkező Termol Róbert volt. A 2. osztály E1-es kategóriáját Putz Lóránt, az E2-es kategóriát Horváth_László az E3-as kategóriát Halász Miklós, a 3. osztály versenyét Hényel Ágoston, a Team versenyt a Bajnóczy - Táborsz duó nyerte meg.

Ebben az évben is megrendezték az újonc, serdülő és ifjúsági asztaliteniszezők Csepel Kupáját, ahol váci versenyzők is részt vettek. A Váci Reménység sportolói közül az újonc fiúknál 3. lett Lovas Dániel. A serdülő fiúknál bronzérmes lett Sági Bence, és Lovas Dániel. Az ifi fiúknál a második helyen végzett Lovas Dániel. Az összesített pontversenyt, így a Csepel Kupát a házigazda Csepel csapata nyerte.

Október utolsó szombatján rendezte meg a Magyar Rögbi Szövetség Kecskeméten a Diákolimpia őszi területi döntőjét. Pest megyét váci csapatok képviselték igen eredményesen. Több korosztályban indult a Király Endre Szakközépiskola, s mindegyik csapatuk második helyezést ért el. Ezüstéremmel térhettek haza az iskola kadett, junior II-es és junior I-es korcsoportú rögbisei. Az egyetemi-főiskolai kategóriában a váci egyetemistákból álló csapat éppen lecsúszott a dobogóról, és negyedikek lettek.