-kézilabda
-atlétika
-birkózás

VIDEÓ LETÖLTÉSE

Az NB III-as labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában a Dunakeszi Vasutas hazai pályán kapott ki 1-0-ra az Ózd csapatától, a Veresegyház idegenben 2-1-es vereséget szenvedett a Jászapáti gárdájától. A Pest megyei I. osztályú bajnokságban: Tápiószecső - Gödöllő 6-1, Őrbottyán – Dunaharaszti 0-2. A megyei II. osztályban: Mogyoród – Kisnémedi 0-2, Püspökhatvan - Szob 0-0, Kerepes - Erdőkertes 1-2, Isaszeg - Dunabogdány 2-0, Vácrátót - Pomáz 1-2, Verőce - Fót 6-0, és Tahitótfalu - Aszód 2-5.
A Pest megyei III. osztályú bajnokság váci csoportjában: Rád SE – Nőtincs 5-1, Szendehely FC – Penci SE 5-4, Szokolya SK – Márianosztra SE 2-1, Letkés KSE – Kosd 3-1, Perőcsény SE – Váci RIKE 3-3, Vác-Deákvár SE – Fortuna SE Kismaros 4-0 és Nagymaros FC – Váci Reménység 3-0.

A másodosztályú kézilabda bajnokság Nyugati-csoportjában a férfiaknál hazai pályán kapott ki 10 góllal a Szentendre csapata a csurgóiaktól. A hölgyeknél a szentendreiek 2 gólos vereséget szenvedtek a Szeged Dorozsma csapatától. Az NB II-es bajnokságban a férfiaknál: Mogyoród – Dunakeszi Magyarság 28-25, Mór – Váci KSE 24-34. A hölgyeknél: Göd – Dorog 25-23.

Október 19. és 23. között rendezték meg a 18. Bécs – Pozsony – Budapest Szupermaratoni futóversenyt. A résztvevők az öt nap alatt 320 kilométeres távot teljesítettek. Összesen 931 futó nevezett be, a legtöbben 160 csapat, csapatonként öt fővel indult. Ezen kívül 50 egyéni induló volt a mezőnyben, köztük 10 hölgy, és egy 12 éves kerekesszékes kislány. Indult még 72 kerékpáros és 9 görkorcsolyázó is. Az egyéni kategóriában az 1976-os születésű Ossó Zoltán a Váci Forma SE versenyzője 25 óra 19 perc 26 másodperc alatt teljesítette a távot és az 5. helyen végzett összesítésben. A férfi váltó futásban a váci Duna Dráva Cement csapata összesítésben az 5. helyen végzett 22 óra 13 perc 26 másodper alatt teljesítve a távot. Női váltóban Pest megye Önkormányzatának csapata első lett, 24 óra 34 perc 6 másodperces időeredménnyel.

Október közepén Szegeden rendezték meg a Diák I. kategória Szabadfogású Birkózó Magyar Bajnokságot, melyen 47 egyesület 223 ifjú birkózói küzdöttek az érmekért. A 42 kilogrammos súlycsoportban Nagy Péter a Vác Városi Sportegyesület birkózója első lett, az 55 kilogrammos súlycsoportban versenyző Gyurits Gergely a Gumi-Profi Váci Forma Sportegyesület birkózója a második helyen végzett.