- labdarúgás
- úszás
- triatlon

VIDEÓ LETÖLTÉSE

Budapesten, 800 néző előtt rendezték meg a fiatalon elhunyt labdarúgó emlékére a II. Bánka Kristóf Alapítvány Futballtornát. Az eseményen a játékos pályafutásához köthető hat együttes vett részt, melyeket két hármas csoportba sorsoltak be. A Vác-Újbuda együttese a B csoportba került az MTK Budapest és a Nyíregyháza társaságában. A váciak a Nyíregyházától 1-0-ra az MTK-tól 3-0-ra kikaptak így csoportjukban az utolsó helyen végeztek, s nem jutottak tovább. A Futballtornát egyébként az MTK Budapest együttese nyerte meg.
A Vác-Újbuda LTC csapatánál a sok sérült és beteg miatt az ifi "A" csapatukkal látogattak Balassagyarmatra. A felkészülési mérkőzést 2-1 arányban megnyerte a Vác, ami rendkívül biztató fiatal csapatunkra nézve, hiszen a gyarmat az NB III-ban szereplő felnőtt csapatával játszott.

Budapesten a Komjádi uszodában került sor a Budapest-Kupa úszóverseny első fordulójára. A Váci Vízmű Sportegyesületet Boldizsár Valter képviselte, aki első helyezést ért el 100 méter háton és a harmadik helyet szerezte meg 400 méter gyorson.
Székesfehérvárott rendezték meg az Úszó Diákolimpia Országos Döntőjét, "A" kategóriában. A váci diákok közül korcsoportjában Kanda Ágnes 100 méter mellen nyert, 100 méter háton pedig a 11. helyen végzett, Bata Natali 100 méter gyorson az 5. helyet szerezte meg, Prohászka Anna 100 méter mellen 6. lett. Kovács Kitti 100 méter háton a 11. helyen fejezte be a versenyt, Madarász Péter 50 méter mellen a 11. lett. Váltókban a 9. helyet szerezte meg a Boronkay Szakközépiskola 6 x 50 méteres leány gyorsváltója és a 14. helyen végzett a Boronkay 6 x 50 méteres fiú gyorsváltója. A versenyt követően, hazaérkezése után a 100 méter mellen győztes Kanda Ágnessel beszélgettünk (BEJÁTSZÁS)

Egy új olimpiai sportág első hazai országos bajnokságára került sor a közelmúltban Galyatetőn, ahol megrendezésre került a „The North Face” téli triatlon országos bajnokság. A verseny nehéz és technikás volt minden számban egyrészt a terep, másrészt a félig fagyott, félig vizes hó miatt. A rövid távon 7 kilométeres terepfutás, 12 kilométer hegyikerékpár és végül újabb 7 kilométernyi sífutás várt a résztvevőkre, a sprint távon ennek a fele. A 70 indulónak jelentős része adta fel a versenyt, főleg technikai okokból. Nekik vagy a kerékpár vagy a sífutás nem volt erősségük, de ezen a versenyen már az is komoly eredmény volt, ha valaki legalább két versenyszámot teljesített. A rövid táv férfi kategóriájában 22 induló vett részt, a győztes Gombos Károly a Budaörsi TK versenyzője lett, és a 7. helyen végzett a Katlan SE Vác sportolója Kovács Zsolt 1 óra 54 perc 41 másodperces idővel.