-labdarúgás
-evezés
-tánc

VIDEÓ LETÖLTÉSE

Óriási sikerrel szerepelt a magyar atlétikai válogatott az észtországi Tallinban megrendezett INAS-FID Atlétika Világbajnokságon. A Magyar Parasport Szövetség atlétái 7 aranyéremmel, 1 ezüstéremmel és 2 bronzéremmel tértek haza! A résztvevő nemzetek közül 10 éremmel a legeredményesebb női csapat a magyar válogatott lett. Összesítés alapján a nemzetek versenyében második helyezést ért el a magyar válogatott!
A Váci Reménység Egyesületet két versenyző képviselte a világbajnokságon. Molnár Klaudia és Keresztesi Erika négy arany és kettő bronzéremmel tért haza. Molnár Klaudia ötpróbában és a 4x200 méteres női váltó tagjaként szerzett aranyérmet. Távolugrásban bronzérmet nyert, és negyedik lett magasugrásban, valamint 60 méter gátfutásban. Keresztesi Erika világbajnoki címet szerzett a 4x200 és a 4x400 méteres váltó tagjaként is. Bronzérmes helyen végzett a 200, valamint negyedik helyen a 400 méteres síkfutásban. A sportolók felkészítő edzői a szegedi Antal Andor és a váci Szikora Gyula volt.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság 20. fordulójában idegenben szerepelt a váci együttes. Verebes József edző fiai 8000 néző előtt léptek pályára az Üllői úton. A mérkőzés 30. percében a hazaiak angol idegenlégiósa, Shaw 11 méterről lőtte a hosszú alsó sarkba vezető és egyben győztes góljukat. A Ferencváros a 3. a bajnokságban, veresége ellenére továbbra is a 4. helyen áll a Vác csapata.

A Vác Városi Evezős Club Horváth Mihály utcai vízi telepén a hagyományokhoz híven tavasznyitó ünnepséggel köszöntötték az új idényt. Borongós, esős, hideg idő fogadta ezen a napon a váci evezősöket. Bácskai Zoltán, a klub elnökségi tagja köszöntötte a megjelenteket.
A vágóképek alatt: Az ünnepi beszédet követően az egyesület sportolói a Duna-parti sétányon felvonták a nemzeti, a városi és a klubzászlót, majd egy kormányos négyes egység vízre szállt. A fiatalok nem messze a parttól megkoszorúzták a Dunát. Ezzel hivatalosan is megkezdődött az idény az evezősöknek, akiknek sok feladatuk lesz, többek között Hirling Zsoltnak, aki részt vesz az olimpián.

A Cseresznyék Dávid – Zsigmond Emőke páros a váci Bolero Táncsport Egyesület táncosai a felnőtt válogatott tagjaivá léptek elő. Válogatottságuknak megfelelően szerepeltek a szerbiai Szabadkán megrendezett világranglista-versenysorozat első állomásán. A résztvevő 66 páros közül a 13. helyen végeztek. A Boronkay György Műszaki Középiskola két másik diákja is nemzetközi sikert aratott. A Ferenci Roland és Boros Noémi páros az ifjúságiak kötött programját nyerték meg Szerbiában. A második helyezett is a Bolero Táncsport Egyesület párosa lett, a Simon Gergő – Jeszenszky Anna kettős.