- NB II-es labdarúgó bajnokság
- dr. Vanyek Béla Utánpótlás Atlétikai Emlékverseny
- Mezeifutó Diákolimpia

VIDEÓ LETÖLTÉSE

A hétvégén három hét szünet után folytatódott az első osztályú női kézilabda bajnokság. A Váci NKSE csapata az újonc Derecskét fogadta. Kenyeres József vezetőedző lányai az első félidő végén egy góllal, 14-13-ra vezettek. A második félidőben is szoros volt az állás. A hajrát a vendégek bírták jobban, akik egy góllal, 24-23-ra nyertek.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság Keleti-csoportjában idegenben szerepelt a Vác-Újbudai csapat. Verebes József vezetőedző gárdája a 19. percben Kövesdi 20 méteres lövése után szerezte meg a vezetést. A 35. percben Margitics növelte a váciak góljainak számát. Az 55. percben az orosházi Fekete Zoltán közelről fejesből szépíteni tudott. A mérkőzés hajrájában 2 hazai játékost kiállított a játékvezető, de így is maradt az egy gólos váci siker: Orosháza – Vác-Újbuda 1-2.

A közelmúltban rendezte meg a Váci Reménység Egyesület a már hagyományos dr. Vanyek Béla Utánpótlás Atlétikai Emlékversenyt. A Kosdi utcai Reménység sporttelepen tizenegy szakosztály közel kétszáz versenyzője mérte össze tudását. A gyerek korosztálytól egészen a veteránokig 7 versenyszámban, gerelyhajításban, súlylökésben, diszkoszvetésben, 800 méteres és 1500 méteres síkfutásban, távolugrásban és „C” variációban indulhattak el a résztvevők. A Váci Reménység sportolói közül nyert versenyszámában Varga Tamás, Kiss Iván, Kovács Tamás, Tachscherer Blanka, Bereczky Dalma, Hámory Zsófia kétszer is, és Varga Orsolya. Ezen kívül a váciak 9 második, és 11 harmadik helyezést szereztek.

Április 17-én, a gödöllői repülőtéren került megrendezésre a Mezeifutó Diákolimpia országos döntője. A szeszélyes időjárás ellenére 809 leány és 791 fiú indult el. A váci iskolások közül bajnokságot nyert csapatban a VI. korcsoportban a váci Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium csapata. A dobogó második fokára állhatott fel a VI. korcsoportos váci Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium leány csapata. A Pest Megyei Közgyűlés elnökének különdíját, amit a legeredményesebb Pest megyei általános és középiskolás csapatnak ajánlott fel, a pilisvörösvári Friedrich Schiller Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium és a váci Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium nyerte.