- újabb olimpiai kvóta
- kézilabda
- utcai kosárlabda bajnokság

VIDEÓ LETÖLTÉSE

Olimpiai kvótát szerzett Aubéli Ottó a szabadfogású birkózók 2. olimpiai kvalifikációs versenyén Varsóban. A Gumi-Profi Forma SE versenyzője a 120 kilogrammos súlycsoport selejtezőjében a román Rares Chintoan ellen szép csatában 2-1-re nyerve szerezte meg a kulcsfontosságú győzelmet. A francia Kazbek Missikov ellen is 2-1-re nyert a huzamosan sérülésekkel bajlódó váci versenyző. A súlycsoport meglepetés embere a spanyol José Cuba következett az elődöntőben. Az első menet elment, de a magyar nehézsúlyú a másik kettőben remekelt, és fölényesen győzött 2-1-re. A döntőben a kínai Liang Lei ellen már nem volt meg a kellő koncentráltság, s a magyar birkózó 2-0-ra veszített, de így is megszerezte az olimpiai kvótát.

Az első osztályú női kézilabda bajnokság hétvégi fordulójában a Váci NKSE csapata a Dunaferrt fogadta. Kenyeres József vezetőedző lányai jó edzőpartnernek bizonyultak az első félidőben, amikor is a 30 perc elteltével 20-13-ra vezetett a vendég együttes. A fordulást követően úgy védekezésben, mint támadásban feljavult a váci csapat, amely felzárkózott és végül „csak” 36-32-es vereséget szenvedett.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság Keleti-csoportjában hétközben hazai pályán próbálta begyűjteni a három pontot a váci alakulat. Verebes József vezetőedző csapatából Kocsis, és Rusvay 11-esből volt eredményes, a makói csapatban pedig Bány, Maróti, és a 91. percben Béres szerzett gólt. Így a végeredmény: Vác-Újbuda - Makó 0-1-es első félidőt követően 2-3.

Május elsején a hagyományokhoz híven idén is Vácott rajtolt el a XII. Pest Megyei utcai kosárlabda bajnokság. A Vár alatti aszfaltos területen, tíz pályán 44 csapat mérte össze tudását és tehetségét. Idén 9 korcsoportban lehet a résztvevőknek benevezni. Az első fordulóban a férfi 2-es korcsoportban a Rizseshús, a férfi 3-as korcsoportban a Souvenirch, a férfi 4-es korcsoportban a Szedd ki, az 5-ös korcsoportban pedig a Földmérő csapata nyert. A női 2-es korcsoportban a Jaffa Team, a női 3-as korcsoportban a Dunakavics, a vegyes korcsoportban az MTE csapata végzett az első helyen. A Férfi 3 pontos versenyt Lajkó Dániel, a nőit Guszmann Réka, a büntetődobót Kapás Gábor nyerte meg. A pontszerző versenyek 16 helyszínen kerülnek megrendezésre. A 16 forduló alapján, a legtöbb pontot elérő csapatok nyerik el a Pest Megye Utcai Kosárlabda Bajnoka címet. A 2. fordulóra Monoron, május 10-én 9 órai kezdettel a sportpályán kerül sor.