- NB III-as labdarúgóbajnokság
- NB II-es férfi kézilabda
- parasport országos bajnokság

VIDEÓ LETÖLTÉSE

Budapesten került sor a szektorlabdások Európa-bajnokságára, amelyen a Happy Pack Váci Szektor SE 3 játékosa is részt vett. A csapatversenyben a magyar válogatott Szathmáry Károllyal kiállva a döntőben 20-12-re verte Romániát és ezzel megnyerte az Európa-bajnokságot. Az egyéni versenyekben az ifiknél Kollár Tibor arany, a párosok között a Laczkó Balázs – Szathmáry Károly duó is arany, míg Szathmáry Károly a felnőttek egyéni versenyében ezüstérmet szerzett.

Hétfőtől két hétig a váci stadionban tartja edzéseit a magyar labdarúgó válogatott. Erwin Koeman szövetségi kapitány kerete szerdán délután megmérkőzött a Vác NB II-es csapatával. A válogatott Juhász Roland, Koltai Tamás, Orosz Péter, valamint Ferenczi István egy-egy találatával 4-0-ra nyert.

Az NB III-as labdarúgó bajnokságban: Dunakeszi Vasutas – Tura 4-0 és Maglód – Veresegyház 2-1. A Pest megyei I. osztályban: Őrbottyán – Dömsöd 4-1. A megyei II. osztályban: Tahitótfalu – Szob 1-2, Mogyoród – Fót 1-1, Vácrátót – Dunabogdány 1-2, Verőce – Pomáz 4-2, Kisnémedi – Püspökhatvan 2-2 és Isaszeg – Erdőkertes 0-2.

A másodosztályú férfi kézilabda bajnokságban: Alba Regia – Szentendre 25-19. Az NB II-es bajnokságban a férfiaknál: Dunakeszi Magyarság – Dorog 41-26, Mogyoród – Gyöngyös II. 37-29 és Pénzügyőr – Váci KSE 18-36. A hölgyektől egy eredmény: Gödi SE – Kispest 23-16.

Szegeden rendezték meg a kajak-kenu ifjúsági tájékoztató versenyt, melyen ott voltak a Váci Hajó SE versenyzői is. Noé Milán K-1 1000 méteren nyert, 500 méteren második lett. A Noé Milán – Szabó Balázs kettős K-2 1000 méteren a második helyen végzett. A Maraton Magyar Bajnokságra Győrben került sor. A váci versenyzők közül nyert Noé Milán, és Noé Zsombor. A második helyen végzett Szabó Balázs, Noé Bálint, id. Nagy Péter, az Ertinger Márk – Nagy Zsolt duó és Balogh Marcell. A harmadik helyen fejezte be a versenyt: Boros Adrián, ifj. Nagy Péter, és a Péter Bálint – Floch Tamás kettős.

A Magyar Parasport Szövetség országos bajnokságát Budapesten a BEAC pályán rendezték meg. A Váci Reménység Egyesület sportolói szép eredményeket értek el. Keresztesi Erika első helyen végzett a 100 méteres, 400 méteres és a 200 méteres síkfutásban. Fonódi Gábor nyert a 100 méteres síkfutásban és 2. lett a 200 méteres síkfutásban. Kanyó Zsolt kerekesszékes versenyző az első helyen végzett gerelyhajításban és súlylökésben. Molnár Klaudia aranyérmet nyert magasugrásban, távolugrásban, gerelyhajításban és diszkoszvetésben.

Hétvége sporteseményei: Pénteken 18 órai kezdettel játsszák le az NB I-es női kézilabda bajnokság utolsó fordulójában a Békéscsaba – Váci NKSE mérkőzést. Szombaton 18 órakor kerül sor a Vác-Újbuda – Tuzsér NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzésre. Vasárnap 17 órakor a váci sportcsarnokban rendezik meg a Váci KSE – Mogyoród NB II-es férfi bajnoki mérkőzést, melynek végén kerül sor az aranyérmek átadására.