- NB III-as labdarúgó bajnokság
- tenisz csapatbajnokság
- II. síkvízi kajak-kenu válogató

VIDEÓ LETÖLTÉSE

Az NB III-as labdarúgó bajnokság Mátra-csoportjában Dunakeszi Vasutas – Gyöngyös 2-0 és Salgótarján – Veresegyház 2-2. A Pest megyei I. osztályban: Őrbottyán – Kóka 7-0. A megyei II. osztályban: Mogyoród – Szob 1-1, Verőce – Kisnémedi 4-1, Kerepes – Dunabogdány 6-2, Vácrátót – Fót 2-1, Aszód – Erdőkertes 3-1 és Tahitótfalu – Püspökhatvan 5-1.

Teljes virágdíszbe öltöztették a gödi Huzella sportcsarnokot, hogy az ország minden részéről érkező táncosokat méltóképpen fogadja a váci Miami Sporttánc Egyesület. Nyolc kategóriában folyt a verseny, 6 latin és 2 standard korcsoportban mérték össze tudásukat a résztvevők az összesen 115 párt felvonultató versenyen. Kemény küzdelemben a váci Miamisok, a következő kategóriában értek el dobogós és döntős helyeket: Junior Latin Kezdő kategóriában 4. lett az Érdi-Krausz Péter – Ács Petra páros, Ifjúsági Latin Kezdőknél nyert a Glózer Gergő – Bíber Szintia és a 6. helyen végzett az Ács Ernő – Miklós Orsolya kettős. Gyermek Előkészítő Latin kategóriában 3. helyezést ért el az Uzonyi Bálint – Rottek Réka, 4. helyezést a Dunai Bence – Galántai Zsófia és 6. helyezést a Rittmann Martin – Nagy Fruzsina duó. Junior Előkészítő Latin kategóriában 2. lett a Glózer Gergő – Bíber Szintia és a 3. helyen zárta a versenyt a Dinka Péter – Szalai Nikolett kettős.

A Pest megyei I. osztályú tenisz csapatbajnokságban folytatódtak a küzdelmek. Kóka - Váci Röpte SE 4-2, Dunaharaszti II. – Váci Röpte SE 4-2. A megyei II. osztályban: Monor – Váci Röpte SE II. 4-2.

Szolnok adott otthont a II. síkvízi kajak-kenu válogatónak, amelyen részt vettek a Váci Hajó Sportegyesület versenyzői is. Noé Milán K-1 1000 méteren 2., 500 méteren pedig 3. lett. Holicza Péter K-2 500 méteren 2., 1000 méteren pedig a 3. helyen végzett. A Duna Régió kajak-kenu diákolimpiára Velencén került sor. A Váci Hajósok közül versenyszámában nyert: Kassai Csenge, Fábry Richárd, Noé Zsombor, Péter Bálint, Floch Tamás 1-1 és Noé Bálint 2 számban. A második helyen végzett Erdélyi Dávid, Bárdfalvi Márk, Nagy Zsolt 1-1 és Apró Richárd 2 számban. A 3. helyen ért célba Debreceni Ádám 1, és Orlik Ádám 2 számban.

A csepeli evezős pályán rendezték meg az evezősök Egyetemi Bajnokságát, és az ORV válogatót. A Vác Városi Evezős Club két egyetemista versenyzője, Tölgyesi Brigitta női egypárban az Apor Vilmos Katolikus Főiskola hallgatója és Szabó Dániel férfi nyolcasban a Szegedi Tudományegyetem diákja bajnoki címet szerzett. Az ORV válogatón a Farkas Tamás, Hanusz Gergely férfi serdülő kétpárevezős egység második helyezést ért el, s ezzel az eredménnyel a fiúk esélyesek, a serdülő válogatott négypár egységébe kerülésre.

Hétvégi sportesemény: szeretnék a figyelmükbe ajánlani! Június 8-án, vasárnap 10 órakor rajtol el a Szérüskertből, a Boronkay György Műszaki Középiskola elől a 18. Fut a Vác. Idén is 2, valamint 6 kilométeres távon mérhetik le gyorsaságukat a résztvevők.