- Egyetemi Evezős Világbajnokságot
- hosszútávúszó Európa-bajnokság
- minirally és Quad verseny

VIDEÓ LETÖLTÉSE

Belgrádban rendezték meg a 10. Egyetemi Evezős Világbajnokságot. A 30 ország részvételével lebonyolított versenyen öt hajóval képviselték hazánkat, többek között rajthoz állt a Vác Városi Evezős Club sportolója, Galambos Péter is. Péter férfi könnyűsúly egypárevezősben első helyen ért célba, ezzel aranyérmet szerzett. A váci fiú nagyon jól rajtolt és szorosan haladt az élbollyal a táv feléig, de egyszer sem tudta megszerezni a vezető pozíciót. Az utolsó néhány száz méteren azonban mindent beleadva sikerült befognia a szerb és a francia versenyzőt is, óriási hajrába kezdett és egy profihoz méltón fejezte be a versenyt. Galambos Pétert Rapcsák Károly edző készítette fel a versenyre.

Dubrovnikban rendezték meg a hosszútávúszó Európa-bajnokságot, amelyen részt vett a Váci Vízmű Sportegyesület versenyzője, Prohászka Ágnes is. A nők 5 kilométeres számában 28-an rajtoltak el. A versenyt az olasz Rachele Bruni nyerte, Prohászka Ágnes 20., a másik két magyar lány közül Csajági Tímea 24., míg Kócz Enikő 26. lett.

A közelmúltban megrendezésre került a Speed Rally Team SE szervezésével létrehozott minirally és Quad verseny 2. fordulója az idén Vác határában kialakításra került földes pályán. A meghirdetett hét kategóriában sokan indultak el, többek között a fővárosból, Vácról és a környék kisebb-nagyobb településéről érkeztek versenyzők. H1 kategóriában: a kosdi Hugyecz Zsolt, H2 kategóriában: a gödöllői Győri Kristóf, H3 és a H6 kategóriában: a váci Farkas Roland, H4 kategóriában: a vácrátóti Szlovák Ferenc, H5 kategóriában: a budapesti Karkus Tamás, H8 kategóriában: a szokolyai Vörös Richárd nyert. Abszolút kategóriában a vácrátóti Szlovák Ferenc nyert VW Golfal, 2. lett Karkus Tamás Budapestről, és a 3. helyen végzett Farkas Roland Vácról. Az egyesület következő versenyére október 11-én kerül sor.

A hétvégi mérkőzések: szombaton 16 órakor kerül sor a Váci NKSE - Budapest Bank-FTC első osztályú női bajnoki kézilabda mérkőzésre. Szintén szombaton, de 18 órakor veszi kezdetét idegenben az Ajka – Váci KSE NB I/B-s férfi bajnoki kézilabda mérkőzés. Szeptember 22-én, hétfőn rendezik meg 19 órakor a Vác-Újbuda – Ferencváros NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzést a váci stadionban.