hétfő 18 december 2006 - 21:07:27

- sportelismerések átadása
- női kézilabda Magyar Kupa
- Diák Kötöttfogású Birkózó Országos Bajnokság

Vác Város Önkormányzatának decemberi Képviselőtestületi ülésén sportelismerések átadására is sor került. Az Ifjúsági és Sportbizottság javaslatára két ifjú tehetség vehette át dr. Bóth János polgármestertől a Vác Város Sportjáért kitüntető címet. Az elismerésben Kollár Tibor szektorlabdázó és Prohászka Péter sakkozó részesült, mindketten korosztályos Európa-bajnoki címet szereztek a közelmúltban.

A Verőcén élő nyugdíjas Várhegyi László a székesfehérvári Alba Regia Atlétikai Klub aktív versenyzője különdíjat kapott sportoló kategóriában a Fejér megyei Príma-díj díjkiosztóján. A Fejér Megyei Hírlap által meghirdetett internetes szavazáson és az újságban megjelent szavazólapokon leadott szavazatok alapján a Fejér Megyei Príma-díj Közönségdíját is elnyerte.

A női kézilabda Magyar Kupában a legjobb 16 közé jutásért játszott élvonalbeli csapatunk: Inárcsi KC - Váci NKSE 21-46. A másodosztályban szereplő hazaiak ellen a mieink legeredményesebb gólszerzői: Belső Anett 9, Trufán 7, Brecska és Schmidt 5-5 találattal volt.

December 9-10-én Karcagon rendezték meg a Diák Kötöttfogású Birkózó Országos Bajnokságot. A Vác Városi Sportegyesület versenyzői közül 32 kilogrammos súlycsoportban 5. lett Fekete Pál, 38 kilogrammban a 2. helyen végzett Nagy Péter, és 3. lett Nagy Mihály. A 42 kilogrammos súlycsoportban bajnoki címet nyert Juhász Bence. A Gumi-Profi Váci Forma SE versenyzője az 55 kilogrammban indult Urbakovics Norbert bronzérmet nyert. Csapatversenyben a Vasas SC végzett az élen az Érd és a Vác Városi Sportegyesület előtt.