Sporthírek
Feltöltötte mjudit - kedd 08 november 2011 - 08:06:41
A váci labdarúgók hazai pályán nyertek a Szeged ellen, NB II-es futsalosaink is jól játszottak: a Csömör, majd a Dunakeszi csapatát is legyőzték.

A Vác csapata az újonc Szeged gárdája ellen 2-1-re nyert a másodosztályú labdarúgó bajnokságban. A mérkőzés 35. percben Rábold 15 méteres lövését követően a labda egy szegedi védő kezéhez ért, az emiatt megítélt büntetőt pedig Rusvay értékesítette. A szünetet követően a csereként pályára lépő Berki remek gólpaszt adott Rusvaynak, aki a bal sarokba lőtte a 2. találatot. Az utolsó tíz percet emberhátrányban kellett végigküzdenie csapatunknak, mivel Tányérost második sárgája miatt kiállította a játékvezető. A hajrában Puskás lövését Borszéki középre kiütötte, és az érkező Bernáth a labdát a bal sarokba lőtte. A hátralévő időben már nem forgott veszélyben a váci kapu, így megérdemelten gyűjtötte be hazai pályán az újabb három pontot csapatunk.

Az NB II-es futsal bajnokságban a Rubeola FC II.csapata 3-9– es vereséget szenvedett a Szuperinfo Vác gárdájától. A váci játékosok közül: Hirt Gergely 5, Styevkó Gábor 2, Bánáti Gergő és Farkas Viktor 1-1 szerzett.
A 7. fordulóban rangadót játszott csapatunk, amely az eddig veretlen Dunakeszi Kinizsi együttesét látta vendégül. Végeredmény:Szuperinfó Vác – Dunakeszi Kinizsi FC 8-3. A nagypályás játékosokra, a futsal válogatottra valamint a miniszterelnökségen dolgozó, többek között Szíjjártó Pétert felvonultató vendégek váci szereplésére mintegy 400 néző volt kíváncsi. Az első váci gólra 4 percet kellett várni, de gyorsan jött a válasz is. . A 2. játékrész 3-2-es váci előnnyel kezdődött, majd 4-3-ra módosult az állás, azonban ezt követően már egyszer sem rezdült a bravúrosan védő Horváth Gergely hálója! Az utolsó öt percre már vészkapussal próbálkoztak a vendégek, sikertelenül, a váciak pedig ezt kihasználva tovább növelték előnyüket. A játékosaink közül: Weisz Tamás 3, Farkas Viktor és Hirt Gergely 2-2, Styevkó Gábor 1 gólt szerzett.
Kedves nézőink! A Dunakeszi elleni meccset ma a Spiritusz után megnézhetik az estv-n.

Szingapúr központjában rendezték meg a 19. maratoni kajak-kenu világbajnokságot. A 36 tagú magyar csapat 15 órás utazás után landolt az országban.. Ifjúsági fiú kajakban a gödi Havas Balázs 3. lett, aki hatalmasat hajtott a különleges klímájú terepen. A váci Noé Bálint viszont nem tudott alkalmazkodni a körülményekhez: elromlott a kormánya és a válla is megfájdult a verseny során, így ő a 11. helyen zárt. Számos maratoni és gyorsasági világbajnokkal a mezőnyben rajtolt el a férfi kajak egyesek versenye. Noé Bálint a rajt után beborult, ezzel három perc hátrányt szedett össze, így nem tudta megközelíteni az élbolyt. A női kajakosoknál a gödi Hagymási Réka, Takács Tamarával harmadik lett egy svéd páros mögött. Az ifjúsági férfi kajak párosok futamában Durkó Gábor párja a gödi Havas Balázs futam közben rosszul lett, így ők feladták a küzdelmet. A felnőtt, U23-as és ifjúsági maraton világbajnokságon 6 arany-, 3 ezüst- és 6 bronzérmet szerzett a válogatott, ezzel a nemzetek közötti pontversenyt Magyarország nyerte meg.