Sport
Feltöltötte NAT - péntek 11 november 2011 - 17:20:01
A hétvégén kétszer is megmérkőzik a Vác női kézilabda csapata a fehérorosz Minszk együttesével, a Verőce megyei első osztályú labdarúgó csapata 2-1-es vereséget szenvedett, Hirling Zsolt nyert a hosszútávú evezős versenyen.
Szerk: Kovacsics J.

A hétvégén immár a nemzetközi kupában is bemutatkozik a Váci NKSE női kézilabda csapata. dr. Ökrös Csaba tanítványai az EHF Kupában a három fehérorosz válogatottat felvonultató, hazája bajnokságában még veretlen BNTU BelAZ Minszk csapata ellen lépnek pályára. Ellenfelünk feladta pályaválasztói jogát, így mindkét mérkőzésre a váci sportcsarnokban kerül sor. Az első összecsapást november 12-én, szombaton este hatkor rendezik meg. Másnap, szintén 18 órától pedig már a visszavágót is lejátssza a két hölgykoszorú. Mindkétszer a török Kürsad Erdogan, Ibrahim Özdeniz játékvezetői duó irányítja majd a küzdelmet.

A Pest megyei első osztályú labdarúgó bajnokságban: Tárnok – Veresegyház 0-2, Alsónémedi – Verőce 2-1 és Kisnémedi – Budakalász 1-1. A megyei I/B osztályban: Gyömrő – Mogyoród 1-1, Aszód – Vácrátót 1-1, Dunakeszi Kinizsi – Csomád 4-1, Perbál – Dunabogdány 7-4 és Erdőkertes – Isaszeg 2-1. A másodosztályban: Nagymaros – Biatorbágy II. 3-0, Kismaros – Göd 1-3, Vácduka – Nagykovácsi 3-3 és Visegrád – Rád 2-0. A harmadosztályban: Galgamácsa – Letkés 3-0, Penc – Sződliget 2-4, Szob – Váchartyán 1-2, és Csővár – Püspökszilágy 0-4. Az U19-es ifjúsági első osztályú bajnokságban: Haladás – Vác 2-0 és Vác-Nyírsuli 1-1. Az U17-es bajnokságban 3-2-re nyert a Vác a Haladás otthonában, a Nyírsuli pedig Vácott győzött 2-0-ra.

Monoron került sor a Pest megyei úszó csapatbajnokság 3. fordulójára. A Váci Vízmű Sportegyesület versenyzői 8 első, 6 második és 8 harmadik helyezést szereztek. Nyert korosztályában és versenyszámában Kovacsics Márk, és Szabó Inez 2-2 számban, Bálint Attila, Feles Diána, Madarász Péter, valamint a 4 x 50 méteres leány vegyesváltó, melynek tagja volt Kovács Boglárka, Boroncsok Dóra, Szabó Inez és Karadin Boglár.

Az őszi hosszútávú versennyel befejeződött az evezősök versenyszezonja. A csepeli pályán megrendezett 6000 méteres üldözéses versenyre 160 nevezés érkezett, a váciak 16 egységben álltak rajthoz. A Vác Városi Evezős Club versenyzői 3-3 arany és ezüst, illetve 1-1 negyedik, ötödik, és hatodik helyet szereztek. A verseny abszolút legjobb idejét Hirling Zsolt érte el.
Nyert a férfi felnőtt könnyűsúlyú egypárban Hirling Zsolt, az ifiknél Csiszár Péter, női ifi egypárban Bácskai Dominika.