SPORT
Feltöltötte NAT - hétfő 14 november 2011 - 16:03:29
A hétvégén kettős győzelemmel jutott tovább az EHF kupa 4. forulójába a Váci NKSE csapata, váci labdarúgóink viszont idegenben kikaptak a REAC otthonában.
Szerk: Kovacsics J.

A hétvégén az EHF Kupa harmadik körében már pályára lépett a Váci NKSE csapata. A mieink kiemeltként várták ellenfelüket. Mivel a Minszk feladta pályaválasztói jogát, így mindkét találkozót Vácott rendezték meg. Az első összecsapás 35-32-es váci győzelemmel ért véget. Két kihagyott hetest követően elment a Vác 2 góllal, de a 11. percre kiegyenlítettek a vendégek. Később átvette a vezetést az ellenfél, majd a hajrában már 2 gólos előnyük volt. Csapatunk számos hibát vétett, a kapusok viszont remek védéseket mutattak be mindkét oldalon.

A 2. félidőben már 3 gólos volt a minszki előny, de ezt 3 perc alatt kiegyenlítettük. Az 53. percben elmentünk 3 góllal, és ezt sikerült megőrizni a mérkőzés végéig. A csapatból Klivinyi 12, Uhrakova 8, és Barján 7 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A visszavágón kapkodva, sok hibával kezdtek a váciak. A vendégek ezt kihasználva gyorsan behozták az első mérkőzésen összeszedett 3 gólos hátrányukat. Ez alkalommal is gyors kontráik nagyon veszélyesek voltak. Nőt is a különbség, már 5 góllal is elhúzott az ellenfél, a félidőre viszont 2-re csökkent a különbség. Ezután a vendégek egy 7-1-es periódust produkáltak így összesítésben már hárommal vezettek. A meccs vége előtt negyedórával csupán egy gólt szereztek a vendégek, mi pedig 8-at. Az utolsó másodpercben lőtt góllal nyerte meg csapatunk a találkozót, így az EHF Kupa 4. fordulójába kettős győzelemmel jutott a Váci NKSE csapata. A váciak közül ez alkalommal Tápai 5, Klivinyi 4, Barján, Szegedi, és Gyetván 3-3 góllal volt a legeredményesebb játékos.

3-0-s vereséget szenvedett a Dunakanyar Vác a REAC otthonában az NB II-es labdarúgó bajnokság 13. fordulójában. Már a meccs 2. percében Sós megszerezte az első találatot, majd a szünetet követően a 48. percben Kiss növelte a hazaiak előnyét. Két perc múlva ismét Sós volt eredményes beállítva ezzel a végeredményt.