Feltöltötte NAT - szerda 23 november 2011 - 16:18:14
Férfi kézilabda csapatunk nyert Várpalota együttese ellen a másodosztályú bajnokság rangadóján, a Vác Városi Evezős Klub pedig megtartotta hagyományos szezonbúcsúztatóját.
Szerk:Kovacsics J.

Az IPG Hungary Váci KSE-Taxi2000 csapata 29-21-es győzelmet aratott a Várpalota együttese ellena másodosztályú férfi kézilabda bajnokságban. A mérkőzés első perceiben kiegyenlített volt a játék, majd elment a Vác előbb 4, majd 6 góllal. A szünetet követően a várpalotaiak felzárkóztak 2 gólra, később azonban 8 gólos előnyt szereztek a hazaiak. A vendégek kettős emberfogással próbálták útját állni a váci góloknak, ez pár percig sikerült is, de a meccs végére kialakult a nem várt fölényes diadal. A váci játékosok közül Gábori 6, Kökény és Mórocz 5-5, Márkus 4, Tyiskov 3, Nikolicza 2, és Simányi, Kovács, Csík valamint Vitáris 1-1 gólt szerzett.

A Vác Városi Evezős Club idén is megrendezte a már hagyományos szezont búcsúztató ünnepségét, amin részt vettek az egyesület sportolói, vezetői és edzői is. A klub elnökségi tagja, Bácskai Zoltán köszöntötte a megjelenteket, majd a 2011. -es szezonról megemlékezve kiemelte, hogy sportolóik a hazai és nemzetközi versenyeken is szép eredményeket értek el. A beszédet követően levonták a vízitelep előtt álló oszlopokról az állami, a városi és a klub zászlókat. Az evezősöknek már elkezdődött az alapozás a következő szezonra. Ha az időjárás engedi a szabadban edzenek majd a sportolók, de úszó, illetve tornatermi edzések is szereplenek a programban Legközelebb várhatóan jövő márciusban szállnak ismét vízre evezőseink. A téli időszakban Rapcsák Károly, Ribáriné Pál Katalin és Mácsik Miklós irányításával készülnek a következő évi versenyekre a váci sportolók.

Pesterzsébeten rendezték meg az idei Kötöttfogású Diák II. korosztályú Országos Bajnokságot, amelyen 163-an indultak el. A megmérettetésen kiosztott 52 érmen összesen 23 egyesület osztozott. A Váci Forma Sportegyesület birkózói közül a 35 kilogrammos súlycsoportban 2. lett Nagy József. A 46 kilogrammos súlycsoportban a 3. helyen végzett Fulai Bence. A 69 kilogrammos kategóriában a 3. helyen pedig Gubicz Ákos fejezte be a bajnokságot.