Feltöltötte NAT - hétfő 05 december 2011 - 16:02:14
A Váci KSE másodosztályú férfi kézilabda csapata 9 gólos győzelmet szerzett, a Váci Vízilabda SE pedig megszerezte első győzelmét az OB II-es bajnokságban.
Szerk: Kovacsics J.

Az IPG Hungary Váci KSE Taxi2000 csapata 34-25-re nyert az FTC PLER II. gárdája ellen a másodosztályú férfi kézilabda bajnokságban. Az éllovas váciak az első félidőben nem tudták lerázni a fiatalokra épülő, gyors, és lelkes fővárosiakat. Meg is kellett küzdeni minden egyes találatért, de végül a váciak 3 gólos előnnyel zárták az első játékrészt. A térfélcsere után 18-15-ös hazai vezetést követően sikerült tovább növelni előnyünket, és a 4-5 gólos vezetés állandósult. Egy időkérés után gyors leindítás gólokat lőve megtörte csapatunk az ellenfelet, és a mérkőzés végére már csak a gólkülönbség volt kérdéses, a győzelem nem. A váci játékosok közül Simányi 6, Gábori és Mórocz 5-5, Nikolicza és Barnyák 4-4, Kökény és Csík 3-3, Tyiskov 2, Kovács valamint Márkus 1-1 gól ért el.

Kedves nézőink! A mérkőzést felvételről ma este a Spiritusz után megnézhetik az estv-n,

Szurkolói ankétot tartott élvonalbeli női kézilabda egyesületünk a váci drukkereknek. Elsőként Kirsner Erika klubelnök értékelte a nyártól eltelt időszakot. Kifejtette: nagyon örül annak, hogy a fiatal csapat nem csupán a kötelezőt hozta, hanem bravúrpontokat is szállított. Hasonló folytatás esetén ismét a felsőházi rájátszásban szerepelhet a Vác. Dr. Ökrös Csaba vezetőedző az együttes remek hozzáállását és játékát emelte ki. Hangsúlyozta, hogy a lendület és a lelkesedés megtartására lesz szükség és akkor nagyobb törés nélkül folytatódhat a remek szereplés.

Vasárnap került sor városunk egyik legnagyobb tömegsportrendezvényére, a Mikulás futásra. A 15. alkalommal megrendezett versenyre rekord létszámú nevezés érkezett. A futókat Fördős Attila Vác polgármestere és dr. Beer Miklós váci megyéspüspök köszöntötte. Idén is futottak az óvodások, az iskolások és felnőttek, akik 3 táv közül választhattak. A futók mellett, kerekesszékkel és rollerrel is teljesítették a távokat, valamint sok kutya is elkísérte gazdáját. A részletes eredményekkel a szerda esti sporthírekben foglalkozunk majd.

A Váci Vízilabda SE gárdája Tatabányán 8-6 –ra nyert a veresegyházi OCTOPUS Búvár- és Vízilabda Egyesület csapata ellen az OB II-es férfi vízilabda bajnokság B-csoportjának harmadik körében. Jól kezdtük az összecsapást és az első negyedben megszerzett kétgólos előny minden játékrész végére megmaradt. A váci csapatból Hoffmann 3; Rácskay 2; Bozi , Pintér és Seres 1-1 gólt szerzett.
A második mérkőzését 15-8-ra elveszítette csapatunk a Kertészeti Egyetem gárdája ellen. Az összecsapáson az első és az utolsó negyedben sok gólt kaptunk, így aztán a két középső játékrészt hiába zártuk összességében egy góllal jobban, vereség lett a vége. Ezen a mérkőzésen Pintér 4, Majer 2, Bozi és Szabó 1-1 alkalommal volt eredményes.