SPORT
Feltöltötte NAT - szerda 07 december 2011 - 16:11:21

30 éve alakult meg a Váci Lakóterületi Sportegyesület, az idei mikulás futáson több mint 1300-an futottak.
Szerk: Kovacsics J.

A Váci Lakóterületi Sportegyesület a közelmúltban ünnepelte 30. születésnapját. Ez alkalomból szűk körű ünnepségre került sor, ahol az egyesület 7 szakosztályának képviselői is részt vettek. Az eseményen jelen volt Mokánszki Zoltán alpolgármester és Jakab Béla városi sporttanácsos is.

Az ünnepségen Branizsa Györgyné egyesületi elnök köszöntötte a megjelenteket, aki elmondta, hogy 1981. április 10-én a Híradástechnikai Anyagok Gyárában alakult meg az egyesület. Meghívott vendég és tiszteletbeli elnök volt akkor a mai köztársasági elnök, Schmidt Pál. 30 éve olyan céllal alakult meg az egyesület, hogy a lakótelepeken élő fiatalok tudjanak sportolni. Az első elnöknek Pálvölgyi Jenőt választották meg, aki szintén jelen volt az ünnepségen és rövid beszédében visszaemlékezett a régi időkre. Jelenleg női alakformáló, öregfiúk labdarúgó, testépítő, kosárlabda férfi és vegyes, kispályás labdarúgás valamint túra szakosztályok működnek a Váci Lakóterületi Sportegyesület berkein belül.

A szervezők közzétették a Mikulásfutás hivatalos eredményeit. A leghosszabb távot a férfiaknál 40 perc 59 másodperc alatt Makári Sebestyén, a hölgyeknél 50 perc 16 másodperc alatt Kiss Mirella teljesítette a leggyorsabban. Az 5,7 kilométeren Fazekas Attila, valamint Havas Eszter volt eredményes. A 2 kilométeres versenyt Osztrogonácz Péter, valamint Keresztesi Erika nyerte meg. A kiscsoportos óvodásoknál Makrai Bálint, a középsősöknél Rezessy Sebestyén, és a nagycsoportos ovisoknál Barcza Levente lett az első. Az iskolák versenyében az Árpádosok voltak a legtöbben, összesen 190-en futottak. Az egyesületek között 113 futóval a Vác Városi Evezős Klub nyert. A város egyik legnagyobb tömegsport rendezvényén 1336-an vettek részt.

Az Egyesült Arab Emirátusokban Szardzsában rendezték meg a MED AT IWAS világjátékokat. Magyarországot atlétikában Kárman Krisztina és Kanyó Zsolt képviselte. Krisztina buzogány hajításban az első helyen végzett, ezzel a dobásával teljesítette a paralimpiai „A” szintet. Súlylökésben összesített kategóriában a 4. helyen végzett. Kanyó Zsolt gerelyhajításban a 4. helyet szerezte meg.