Feltöltötte NAT - péntek 30 december 2011 - 12:09:30
Vereséggel zárta az évet a Váci NKSE első osztályú női kézilabda csapata, karácsonyi évzáró ünnepséget tartott a Vác Városi Evezős Klub.
Szerk: Kovacsics J.

Az első osztályú női kézilabda bajnokságban a két ünnep között játszotta le bajnoki mérkőzését a Váci NKSE csapata, amely a székesfehérvári Alcoa otthonában lépett pályára. A váciak 16-15-ös első játékrészt követően 28-26-ra vereséget szenvedtek. Az első percek vezetését követően fordítottak a hazaiak, akik a 19. percben már 4 góllal is mentek. A váciak Klivinyi vezérletével csökkentették hátrányukat és a 30. percre sikerült kiegyenlíteniük, de egy büntetőből elért találattal az Alcoa zárta egy gólos előnnyel a félidőt. A szünetet követően kiegyenlített lett a játék, majd 2-3 gólos hazai vezetés következett. Ezt is sikerült még a hajrában ledolgozni, de a végjátékban ismét kimaradtak helyzeteink, a hazaiak ezt pedig kihasználva bebiztosították győzelmüket. A váciak közül Klivinyi 12, és Tápai 7 gólt elérve volt csapata legeredményesebb játékosa.

A Vác Városi Evezős Club a Patay László evezősházban tartotta meg immár hagyományos karácsonyi, ajándékozással egybekötött évzáró ünnepségét. Az egyesület életében fontos szerepet betöltő eseményen jelen voltak a legkisebbektől egészen a seniorokig bezárólag a versenyzők, edzők, sportvezetők és szponzorok. A klub elnöke, Molnár Nándor köszöntötte a résztvevőket, majd röviden megemlékezett a szeretet ünnepéről. Az eseményen részt vett Ott Zsuzsa a Magyar Evezős Szövetség főtitkára, Fördös Attila Vác polgármestere, Mokánszky Zoltán alpolgármester és Csereklye Károly az Ifjúsági és Sportbizottság elnöke. Az esemény zárásaként a sportolók és vezetők a feldíszített fenyőfa alá elhelyezett ajándékokkal megajándékozták egymást.

A fővárosban a Budapesti Vasutas SC szervezésében került sor a 7. Cikluszáró felmérő úszóversenyre, amelyen részt vettek a Váci Vízmű Sportegyesület úszói is. Szabó Inez 100 méter női mellen 2., 100 méter pillangó úszásban, 50 méter mellen, és 50 méter pillangó úszásban egyaránt 3. lett. Boldizsár Viktor 100 méter férfi hátúszásban a 9. helyen végzett.