Sporthírek
Feltöltötte mjudit - péntek 13 január 2012 - 15:04:34
13 gólos győzelmet aratott a Váci NKSE női kézilabda csapata a Debrecen ellen, újabb győzelmével továbbra is az élen áll másodosztályú futsal csapatunk.

Szerk.: Kovacsics J.

Vác első osztályú női kézilabda csapata 34-21-re győzött hazai közönsége előtt a bajnokság 14. fordulójában. Az utolsó 3 mérkőzésén vereséget szenvedő hazaiak az első 10 percben nem tudtak jelentős előnyt szerezni, de a védekezés keményebbé válásával hibákra kényszeríttették a debreceni játékosokat. Míg ők támadásaikat eredménytelenül zárták, addig a mieink növelni tudták a különbséget és a szünetig 9 gólos előnyre tettek szert. A második játékrészben is potyogtak a gólok, és végül nyert a váci együttes. A játékosok közül Klivinyi 9, Szegedi 5, Gyetván és Barján 4, Erl, Uhrakova és Mészáros 3, Petrovics 2, és Ivanics 1 gólt dobott.

Az NB II-es futsal bajnokság 14. fordulójában 6-2-re nyert idegenben a Rákosmenti FC ellen a Szuperinfó Vác csapata. A szuperinfósok az első tíz percben kétgólos előnyt szereztek, de a félidőből hátralévő időben a hazaiak a szünetre ledolgozták hátrányukat. A második játékrész második felében gyorsan lőtt 4 góllal eldöntötte a találkozó kimenetelét a Vác. A csapatból Besenyei 2, Bozori, Farkas, Hirt és Weisz 1-1 gólt rúgott. A rivális Dunakeszi Kinizsi csapata is hozta mérkőzését, az SZTE EHÖK SE gárdáját 6-1-re verték. A bajnokságban továbbra is két pont előnnyel a váciak állnak az élen, a második helyezett Dunakeszi előtt.

A Dunakanyar Vác NB II-es labdarúgó csapata elkezdte a felkészülést a tavaszi bajnoki rajtra. A keretben változások is történtek, szerződést bontottak Borszéki Csabával, aki Kecskemétre igazolhat, a kapusposztra pedig visszatért a nyáron Zalaegerszegre kölcsönadott Palásthy Dávid. A csapatnál két próbajátékos is részt vesz az edzéseken, Kiss Róbert Tatabányáról, míg Balog Sándor Létavértesről érkezett. Jó hír, hogy talpcsonttörése után felépült középső védő Tányéros Ádám a többiekkel együtt, teljes intenzitással edz.

Idén immár 16. alkalommal rendezik meg Szendehelyen a farsangi teremlabdarúgó vándorkupát. A csapatok január 21-22-én csoportokban mérik össze erejüket, innen két-két csapat továbbjut a döntőbe, amely január 29-én lesz, ahol egyenes kiesési rendszerben folytatódnak a küzdelmek. A szervezők csapatok nevezését várják, a nevezési határidő: 2012. január 18. Nevezni Szegner Györgynél a 06-35-376-166-as telefonszámon lehet.

A hétvégére 3 sportprogramot ajánlok a figyelmükbe! Ma este 9 órakor kezdődik a Szuperinfó Vác – Gyöngyös NB II-es futsal bajnoki mérkőzés. Szombaton fél 11kor a szérüskerti pályán játsszák le a Dunakanyar-Vác – Hatvan felkészülési labdarúgó mérkőzést. Szintén szombaton délután 4 órakor kerül sor a Váci NKSE – Kiskunhalas első osztályú női bajnoki kézilabda mérkőzésre.