Sporthírek
Feltöltötte mjudit - péntek 27 január 2012 - 15:05:47
8 közé jutott a Magyar Kupában a Váci NKSE női kézilabda csapata, Egerben a Dobó Kupán szerepeltek a váci férfi kézilabdások, és váci győzelemnek örülhettünk a Mészáros Ferenc utánpótlás labdarúgó tornán.

Szerk.: Kovacsics J.

A női kézilabda Magyar Kupa 8 közé jutásért 38-20-ra nyert a Váci NKSE csapata a másodosztályú egri Eszterházy ellen idegenben. Gyors indításgólokat szerezve meglépett a házigazdáktól csapatunk és a szünetig biztos előnyt szereztek a lányok. Az első félidőben gyámoltalanul kézilabdázott az Eger, igaz, a mieink jól záró védelme mellett nehéz dolog is volt megtalálni a kapuig vezető utat. A szünet után feléledtek az egriek és negyedóráig többször voltak eredményesek, mint a mieink. A hajrában aztán ismét nőtt a különbség és a lefújásra majdnem sikerült az ellenfél gólszámát megduplázni. Csapatunkból Klivinyi 8, Szegedi 7, Barján és Tápai 5-5, Petrovics 3, Baross, Uhrakova, Ertl és Ivanics 2-2, Fülöp valamint Gyetván 1-1 gólt szerzett. A Váci NKSE a győzelemmel bejutott a legjobb nyolc csapat közé.

Nyolc csapat részvételével rendezték meg a Dobó Kupa Nemzetközi férfi kézilabda tornát Egerben, ahol idén is részt vett az IPG Hungary Váci KSE-Taxi2000 csapata. A részvevők között két NB I-es, két korosztályos válogatott, egy szlovák extraligás és három másodosztályú csapat volt található. A váciak 28-22-re kikaptak a Mezőkövesdtől, 28-22-re nyertek az Eger Eszterházy ellen, a Magyar Junior Válogatottól 27-26-ra kikaptak. Az 5. helyért lejátszott mérkőzésen a szlovák Kassa 28-24-es győzelmet aratott, így a 6. helyen végzett csapatunk.

A 16. Mészáros Ferenc utánpótlás labdarúgó emléktornát a Vác Városi Labdarúgó Sportegyesület idén is megrendezi. Az elmúlt vasárnap délelőttjén a sportcsarnokban a 2001-es korosztály küzdelmeit láthatták a kilátogató szülők, szurkolók, és sportbarátok. A Vác csapata egészen a döntőig menetelt ahol az Újpest gárdáját 2-0-ra legyőzték a fiúk és így megnyerték a tornát. A legjobb játékos a váci Kasza Balázs, és a legsportszerűbb játékos a Dunakeszi labdarúgója, Rácz Benedek lett. Délután a 2002-es korosztály váltotta az egy évvel idősebbeket. Izgalmas mérkőzéseket hoztak ennek a korosztálynak a küzdelmei is. A tornát végül az Újpesti TE fiataljai nyerték meg, a döntőben végül egyértelmű győzelmet arattak a Dunakeszi felett. A Vác csapata a 4. helyen végzett. A torna legjobb kapusának a váci Szentesi Pétert, a legjobb védőnek Pajti Bencét a Dunakeszi játékosát választották meg.

A hétvégére egy kézilabda mérkőzést szeretnék a figyelmükbe ajánlani: Szombaton 12 óra 45 perces kezdéssel rendezik meg a Váci NKSE – Ferencváros első osztályú női kézilabda bajnoki mérkőzést a váci sportcsarnokban.