Sporthírek
Feltöltötte mjudit - hétfő 30 január 2012 - 16:50:35
Egy góllal kapott ki a Vác női kézilabda csapata a Ferencvárostól, ujjtörést szenvedett a Váci KSE férfi kézilabda csapatának kapusa, az ergotlon bajnokságon 2 váci elsőség született.

Szerk.: Kovacsics J.

Ismét egy góllal kapott ki a Vác első osztályú női kézilabda csapata a bajnokság hétvégi fordulójában: Váci NKSE – Ferencváros 26-27. A 3. percben még vezetett csapatunk, majd fordított ellenfelünk és 3 gólos előnyre tett szert. A 22. percre sikerült kiegyenlítenünk, de a szünetre a zöld-fehérek mehettek 1 gólos előnnyel. A második félidő fordulatos volt, hiszen hol a vendégek, hol pedig a váciak vezettek 1-2 góllal. A hajrára hazai vezetéssel érkeztek a csapatok, de fordítani tudott a fővárosi együttes. A veszprémi meccshez hasonlóan 7 másodperccel a meccs vége előtt kihagytunk egy hétméterest, így nem sikerült az egyenlítés és a pontmentés. A váciak közül Klivinyi 9, és Uhrakova 6 gólt dobva volt csapata legeredményesebb játékosa.

Az IPG Hungary Váci KSE Taxi2000 másodosztályú férfi kézilabda csapatának kapusa, Vitáris Norbert egy hétközi edzésen ujjtörést szenvedett és már meg is operálták a játékost. Várhatóan 2 hónap múlva léphet pályára ismét a hálóőr. A csapat mindennapos edzéseit az Egyesület Arab Emirátusok elleni edzőmeccs tette színesebbé. A vendégek a Vácott megrendezett mérkőzésen 34-29-re nyertek.

Hat város, 57 sportolója választotta téli felkészülésének egyik állomásaként a 2. Ergotlon Bajnokságot, melyet a tiszaújvárosi Sportcentrumban rendezett meg a TVK-Mali Triatlon Klub. A futásból, kerékpáros görgőzésből és ergométerezésből álló speciális erőpróbára Bajáról, Budapestről, Miskolcról, Szegedről, Vácról és persze Tiszaújvárosból érkeztek evezősök, kajak-kenusok és triatlonosok. A legkisebbektől a szeniorokig minden korosztály képviseltette magát a versenyen. A 2011-es győztes váci Galambos Péter, mellett ott volt az evezős világbajnok, Eb-első Varga Tamás - Hirling Zsolt páros is, csakúgy, mint az evezős válogatott nagy része, hiszen nekik ez a verseny egyben hivatalos felmérő volt. A Vác Városi Evezős Klub sportolói közül a felnőtt nőknél Szabó Katalin nyert, a felnőtt férfiaknál 1. lett Galambos Péter, a 2. helyen végzett Hirling Zsolt, 14. lett Csiszár Péter és a 25. helyet szerezte meg Pap Márkó.